Виявляється, боротися з гіпертонією можна за допомогою добре відомого продукту, який можна знайти у будь-якому супермаркеті.
Ефективність цього засобу було доведено вченими.
Йдеться про звичайний томатний сік.
Японські вчені проводили експеримент.
Цілий рік 184 чоловіки та 297 жінок пили томатний сік щодня.
Читайте також: Вчені: вживання помідорів знижує ризик інсульту на 55%
Серед цих людей частина мала проблеми зі здоров’ям — вони страждали на гіпертензію.
Результати дослідження приголомшили навіть вчених. Виявляється, що сік допоміг упоратися із проблемою більшості хворих.
У піддослідних значно знизився тиск. Це дослідження дуже важливе, адже у світі на гіпертонію страждає більшість людей. До того ж, ця проблема може спричинити поразку внутрішніх органів, зокрема серця.
Томатний сік має багато переваг та є буквально чарівним засобом від гіпертонії. Плюс до всього, цей продукт може дозволити собі кожен. Однак найбільшу користь може принести лише натуральний сік.
Тому перед тим, як купуєте продукт, перевірте його склад. Справжній сік не повинен містити барвників та консервантів.
Також томатний сік має багато інших корисних властивостей. Він допомагає запобігти появі бляшок холестерину. Напій – джерело вітаміну С, яке так необхідне для нашого організму.
Тому, якщо у вас проблеми з тиском, спробуйте найчастіше пити томатний сік, попередньо порадившись із лікарем.
Цікава інформація про томатний сік
Склад, корисні властивості
Головною складовою томатного соку є помідори. Овоч насичений лікопіном — компонент, який визначає червоний колір. Має жироспалюючу дію і антиоксидантні властивості. Томати забезпечують захист ДНК людини, запобігаючи розвитку онкологічних патологій.
Також помідори багаті вітамінами А, В, С, Е, Р, РР, Н, К, бета-каротином. Сприятливо впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, підтримують імунітет, контролюють перебіг реакцій із засвоєння поживних речовин.
Білки, вуглеводи, клітковина сприяють нормальній діяльності кишечника, протіканню обмінних процесів, підвищення енергії. А пектин, якими насичені плоди, допомагає знизити рівень холестерину в крові, уникнути виникнення бляшок на стінках судинних.
Вичавлений з помідор сік максимально зберігає корисні речовини. Нетрадиційна медицина рекомендує пити його при:
- цукровому діабеті;
- патологіях серцево-судинної системи;
- глаукомі;
- нервових розладах;
- зниженні концентрації уваги, пам’яті;
- гострих респіраторних вірусних захворюваннях;
- гастриті;
- хронічної втоми;
- стресах;
- тромбозі вен.
Вплив на тиск
Томатний сік знижує рівень артеріального тиску (АТ). Гіпотензивна дія препарату обумовлена наявністю великого вмісту калію, який змінює частоту і силу серцевих скорочень, розширює судини. Іони калію сприяють виведенню з організму солей натрію, скупчення яких призводить до накопичення надмірної рідини, що підвищує АТ.
Користь томатного соку при гіпертонії полягає в тому, що він відновлює обмін речовин, знижує рівень холестерину. Все це позитивно позначається на функціональності серцево-судинної системи. При систематичному вживанні напою відновлюється водно-сольовий баланс, знижується навантаження на міокард.
Вітаміни групи В, С покращують еластичність кровоносних судин, перешкоджають формуванню тромбів, розріджують кров. Завдяки цьому ризики розвитку ускладнень (інсульту, інфаркту) зменшуються.
Спосіб застосування при гіпертонії
Терапевтичний ефект від застосування томатного соку досягається за рахунок дотримання простих правил. Під час лікування необхідно знизити в раціоні кількість продуктів, що містять крохмаль, білок (м’ясо, картопля, риба, сир). Якщо вживати їх одночасно, це збільшить ризики формування ниркових каменів. Також не варто пити напій під час їжі.
При приготуванні томатного напою не можна допускати кип’ятіння, так як високі температури сприяють перетворенню органічних кислот в неорганічні. А вони завдають сильної шкоди здоров’ю.
Вживати сік слід за півгодини до їди. Готують його за допомогою соковижималки, м’ясорубки, блендера. Пити можна з м’якоттю або процідженим. Добова доза не повинна перевищувати 200 мл. Зазвичай вживають 2-3 рази / день, розділяючи добову дозу на рівні частини. Тривалість лікування від 1 до 2 місяців.
Пити кип’ячений, стерилізований, консервований томатний сік не рекомендується, так як корисних речовин в них немає.
Побічні реакції
Лікування гіпертонії томатним соком нечасто провокує побічні реакції. Виникають вони тільки при недотриманні зазначених дозувань. Проявлятися можуть:
- розладами стільця;
- алергічними реакціями;
- нудотою.
При появі побічних дій від прийому напою слід відмовитися. А щоб не допустити виникнення ускладнень, слід відвідати лікаря, здати аналізи.
Протипоказання
Протипоказано вживання томатного соку при:
- індивідуальної непереносимості продукту;
- загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту (виразки, холециститу, гастриту, панкреатиту);
- гострій формі подагри;
- гіпотонії;
- підвищеної кислотності шлунка ;
- гострої серцево/ниркової недостатності;
- інтоксикації;
- великих вогнищах каменеутворення.
Наприкінці слід сказати, що томатний сік — корисний напій, а вживання при гіпертонічній хворобі дозволить нормалізувати артеріальний тиск, зміцнити серцевий м’яз, підвищити щільність судин, знизити ризики розвитку ускладнень.