Кнесет ухвалив перший в історії країни конституційний закон, який декларує національний статус країни.
Документ є здебільшого декларативним. Ізраїль проголошений батьківщиною єврейського народу, а євреї – єдиним народом, який має право на національне самовизначення на території країни. Іврит стає єдиною державною мовою. До цього моменту арабська мова, що має особливий статус, також вважалася офіційною. Також в законі йдеться, що столицею Ізраїлю є єдиний Єрусалим.
Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху назвав закон «визначальним моментом в історії держави». При цьому він лукаво зазначив, що Ізраїль, єдина держава на Близькому Сході, яке поважає права всіх його громадян.
Ідея цього закону з’явилася в 2011 році. Документ був ухвалений після бурхливих 8-годинних дебатів. Його підтримали 62 з 120 депутатів, проти висловилися 55. Одразу після голосування арабські законодавці в знак протесту розірвали паперові екземпляри законопроекту і покинули засідання парламенту.
Проект закону викликав протести серед арабів, які становлять 20% населення країни. Вони називають його расистським і дискримінаційним. За даними місцевих ЗМІ, тисячі протестувальників вже пройшли по центру Тель-Авіва.