Путін підписав закон про заборону в Росії анонімайзерів

Російський президент Володимир Путін підписав закон, якими вводяться нові обмеження в Інтернеті. Йдеться, зокрема, про заборону користування анонімайзерами та VPN-сервісами.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про внесення змін до Федерального закону “Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації”, ввівши заборону на доступ до програм обходу блокування сайтів (анонімайзерів) і VPN-сервісів. Документ опублікований на порталі правової інформації РФ.

Технології, які потрапили під заборону, допомагають відвідувати заблоковані на території РФ сайти. Роскомнадзор тепер отримає можливість заблокувати сайти, де розміщена інформація про обхід блокування. Закон наказує операторам пошукових систем блокувати посилання на інформаційні ресурси, включені до переліку відомства.

Виявляти порушників будуть ФСБ і МВС.

На знак протесту проти обмежень в Москві 23 липня відбувся марш “За вільний інтернет”. Всього, за даними громадського руху «Роскомсвобода», у Росії заблоковано близько 80 тисяч сайтів, серед них торрент-трекери, незалежні засоби масової інформації, зокрема, «Каспаров.ру» і «Грани.ру», деякі ЛГБТ-сайти, а також додатки, якими користуються учасники протесту.