Правоохоронці вивчають, чи були підстави для рефінансування “ПриватБанку” і чи законно діяв в цьому питанні Нацбанк України, зазначив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір долучити до кримінального провадження про рефінансування “ПриватБанку” матеріали перевірки компанії Kroll. Про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” сказав керівник САП Назар Холодницький.
Він зазначив, що правоохоронці вивчають, чи були підстави для рефінансування “ПриватБанку” і чи законно діяв в цьому питанні Нацбанк України.
“28 лютого я підписав лист директору НАБУ з приводу стану слідства у цьому виробництві. Досліджуються всі матеріали, в тому числі, і про те, як так сталося, що “ПриватБанк” потребував значного рефінансування, куди поділося це рефінансування. Також з’ясовується, чи були законними дії посадових осіб Нацбанку”, – розповів Холодницький.
Холодницький також повідомив, що САП подала запити в країни, де у “ПриватБанку” є філії з метою надання інформації про діяльність дочірніх структур банку за кордоном.
“В рамках розслідування ми подавали міжнародно-правові доручення та на Кіпр, і в ряд країн Європи. Аудит треба проводити, зараз пробуємо отримати висновок Kroll, також хочемо його внести в свою доказову базу”, – підкреслив керівник САП.
Згідно з рішенням уряду від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стало власником “ПриватБанку”.
НБУ в липні 2017 опублікував звіт фінансового аудиту “ПриватБанку”, проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк являв собою фінансову піраміду.
Після цього екс-власники банку, а також пов’язані з ними офшори і фізичні особи почали подавати десятки позовів до українських судів, в яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов’язані з нею фінансові втрати.
16 січня НБУ оприлюднив інформацію, що компанія Kroll підтвердила, що до націоналізації “ПриватБанк” був об’єктом масштабного шахрайства, яке призвело до збитків мінімум у $ 5,5 млрд.
Нагадаємо, Високий суд Лондона повинен був винести рішення за позовом ПАТ “ПриватБанк” проти його колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також пов’язаних з ними компаній.