Для армії Великобританії створюється бойова лазерна гармата

Бойова лазерна система (Laser Weapon System - LaWS) була тимчасово встановлена на борту ракетного есмінця USS Dewey в Сан-Дієго, США в 2014 р.
6 Січня 2017, 00:25

Міністерство оборони Великої Британії уклало контракт на суму 30 млн фунтів (37 млн доларів) для створення прототипу лазерної зброї.

«Мета розробки такого прототипу полягає в тому, щоб зрозуміти, чи може технологія «спрямованої енергії» дати перевагу збройним силам. Демонстрація системи планується на 2019 рік», – повідомляє ВВС.

Контракт укладено відразу з декількома європейськими оборонними компаніями, які будуть працювати над новою технологією спільно.

Оцінювати прототип будуть за точністю з яуою він зможе вибирати і відстежувати цілі на різних відстанях і за різних погодних умов – на суші і над водою.

Як пояснює Пітер Купер з британської Оборонної науково-технічної лабораторії (DSTL), у проекті «використовуються інноваційні дослідження з метою зрозуміти потенціал технології потужних лазерів».

За його словами, ця технологія може виявитися більш ефективною відповіддю на нові загрози, з якими можуть зіткнутися збройні сили Великої Британії.

Міністерство оборони кілька місяців вело переговори щодо контракту з оборонним консорціумом, який називається UK Dragonfire, і зараз формально оголосило, що тендер виграв саме він.

Представник міністерства оборони повідомив ВВС, що прототип розробляється не з метою дати відсіч якійсь конкретній загрозі, а щоб оцінити, чи може такий тип зброї підвищити ефективність збройних сил.

На крок попереду інших

Армія США експериментує з лазерами високої потужності вже кілька десятиліть. Проте донедавна через різні технічні труднощі використовувати їх в реальних боях було неможливо.

Один постріл лазерної зброї коштує близько $1

Між тим одна бойова лазерна установка під назвою Laws надійшла на озброєння військово-морського флоту США і в 2014 була встановлена на кораблі USS Ponce, що перебував у Перській затоці.

Цим лазером були знищені цілі на невеликому судні, яке з великою швидкістю наближалося до корабля, а також збитий невеликий дрон у небі.

За словами Харіет Болдуїн, співробітниці міністерства яка відповідає за оборонні закупівлі, саме завдяки по-справжньому інноваційним проектам, таким як створення бойової лазерної установки високої потужності, «наша країна буде на крок попереду інших».

Якщо випробування пройдуть успішно, перші лазерні гармати можуть вступити на службу британської армії в середині 2020-х років.

В консорціум UK Dragonfire входять компанії MBDA, Qinetiq, Leonardo-Finmeccanica GKN, Arke, BAE Systems і Marshall ADG.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!