Шість депутатів Верховної Ради розробили законопроект № 5361, який передбачає розширення сфери застосування електронних грошей
Документ передбачає можливість випуску електронних грошей Держказначейством. Надалі електронні гроші, що випускатимуться казначейством, будуть прийматися від громадян в рахунок сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів і пожертвувань.
Торговці повинні будуть приймати до оплати електронні платіжні засоби, що випускаються українськими платіжними системами.
Оплату товарів і послуг можна буде здійснювати електронними грошима, випущеними нерезидентами. При цьому передбачається поява провайдерів інтернет-розрахунків.
Автори законопроекту пропонують позбавити банки монополії на випуск електронних грошей. Передбачається, що такі гроші зможуть емітувати небанківські фінустанови, що мають ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків.
Відповідно до проекту, Нацбанк зможе встановлювати для громадян ліміт володіння електронними грошима нерезидентів. При цьому конвертація (покупка і продаж іноземних електронних грошей) буде здійснюватися через банківські рахунки.
Проект закону, за інформацією Finclub, був узгоджений з НБУ.
Законопроект № 5361 зареєстрований в парламенті 4 листопада. Його авторами є Руслан Демчак (БПП), Михайло Довбенко (БПП), Павло Різаненко (БПП), Андрій Журжій ( «Самопоміч»), Сергій Рибалка (фракція Радикальної партії), Іван Фурсін (депутатська група «Воля народу»).
Відповідно до українського законодавства, електронні гроші – це одиниця вартості, яка зберігається на електронних носіях і може прийматися як засіб платежу. Електронні гроші є зобов’язанням, особи що їх випускає. Таке зобов’язання повинно виконуватися в готівковій або безготівковій формі.
НБУ здійснює регулювання сегмента електронних грошей, погоджуючи правила відповідних систем. До теперішнього часу узгодження пройшли три системи – GlobalMoney, MoneXy і «Максі».