Біткоін подешевшав ще на 10%

11 Січня 2017, 21:48

Курс біткоіна в середу впав ще на 10% після того, як китайська влада підтвердила плани перевірки бірж, на яких відбуваються торги криптовалютою, повідомляє CNBC.

Народний банк Китаю (НБК, ЦБ країни) у середу вранці оголосив, що виїзні перевірки на торгових майданчиках будуть проведені 17 січня. ЦБ має намір переконатися в наявності правильних ліцензій, систем протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму, а також заходів запобігання маніпулюванню ринком.

Одразу після цього оголошення біткоін подешевшав з $ 915 до $ 784,56, потім падіння скоротилося, і курс відновився до трохи більше $ 800.

Минулого тижня поінформовані джерела стверджували, що Державне управління валютного контролю (State Administration of Foreign Exchange, SAFE) КНР вивчає різні аспекти торгівлі криптовалютою, побоюючись, що її можуть використовувати для виведення капіталу з Китаю в обхід заходів валютного контролю.

У перші дні 2017 року курс біткоінов перевищив психологічно важливу позначку в $ 1000 вперше за 4 роки. У минулому році криптовалюта виросла в ціні більш ніж в два рази, а сума всіх біткойнов в світовому обороті досягла рекордних $ 14 млрд.

Експерти пов’язують зростання біткоінів в 2016 році з підвищенням геополітичних ризиків, оскільки останнім часом криптовалюта виступає як захисний актив. Попит на біткоіни підвищився на тлі побоювань прискорення зростання ставок в США і торгових воєн Штатів з Китаєм.

Біткоін (англ. Bitcoin), створений в 2008 році програмістом або групою програмістів, відомих під ніком Сатосі Накамото, є однією з найпопулярніших альтернатив традиційним валютам.

Він являє собою програмний код, який не регулюється жодною країною або банківським наглядовим органом у світі.

У біткоіна не має єдиного емісійного центру – ця валюта повністю децентралізована, дозволяє здійснювати розрахунки в усьому світі, при цьому комісія за переводи або дуже низька, або відсутня. Мережу, яка підтримує функціонування системи біткоін, утворюють люди, учасники, які мають на своєму комп’ютері спеціальну програму. В цій мережі передача інформації здійснюється від програми до програми, а інтернет відіграє роль транспортної системи.

При цьому емісія біткоінів обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп’ютера може “добути” біткоіни шляхом використання обчислювальних потужностей, проте існує граничний обсяг загальної кількості грошей в обороті.

Для скорочення замість слова “біткоін” часто пишуть абревіатуру латинськими буквами BTC. Такий запис схожий на коди валют, однак подібний код міжнародним стандартом ISO 4217 біткоіну поки не присвоєно.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!