Чим розумніша людина, тим сумніше їй жити – чим нижче інтелект, тим більше оптимізму

тривога, стрес, депресія
10 Грудня 2023, 20:33

Британські вчені виявили зв’язок між рівнем когнітивних здібностей та оптимістичним мисленням у людей. Оптимізм веде до невірних рішень та помилкових результатів, довели дослідники. Виграють у житті реалісти та песимісти.

Вчені університету Бата на півдні Англії опублікували результати дослідження, які доводять, що зайвий оптимізм пов’язаний із нижчими когнітивними навичками. У оптимістичних людей менш розвинена швидкість мови. У мисленні відсутня чи слабко виражена плавність. Оптимісти мають більш слабку пам’ять і мають проблеми з рахунком і цифровим мисленням.

Навпаки, люди з розвиненими навичками розуму більш реалістичні у своїх прогнозах і частина показують великий песимізм в оцінках майбутнього.

Численні книги з психологічної допомоги, коучи та інституції, такі, як церква, проповідують, що ключем до щастя може бути лише позитивний настрій у житті та віра у все добре. Вони стверджують, що оптимізм продовжує життя та покращує здоров’я. Тим часом, експерти довели, що оптимісти частіше за інших роблять помилки, які ведуть до втрати фінансового благополуччя.

Наскільки оптимістичний настрій погіршує рівень життя людей, потребує окремих досліджень. Але в основі знижених когнітивних навичок оптимістів лежить їхня самозаспокоєність і самозадоволення.

Доктор Кріс Доусон вважає, що у процесі еволюції людство виробило віру у краще майбутнє. Однак люди з високим інтелектом навчилися долати цю автоматичну реакцію, якщо йдеться про важливі рішення. Плани, побудовані на надмірно оптимістичному прогнозі, неодмінно приведуть до гірших результатів, стверджують вчені. Допомагають людям виживати не повітряні замки, а реалістична оцінка сьогодення та майбутнього.

Особливо страждають від оптимістичних оцінок фінансові справи. Нереалістичні очікування ведуть заборгованості, втрату грошей та надмірні витрати. Шанси оптимістів побудувати успішний бізнес мізерні, але саме вони впевнені, що досягнуть успіху, хоча їхнє підприємство заздалегідь приречене на провал.

У дослідженні «Погляд на правильний бік життя: когнітивні здібності та помилкові фінансові очікування» дослідники опрацювали дані опитування понад 36 тисяч домогосподарств у Великій Британії. Вони вивчали очікування людей, яким вони бачать своє фінансове благополуччя, вивчили очікування людей щодо їхнього фінансового благополуччя та порівняли їх із фактичними фінансовими результатами. У учасників дослідження з високими когнітивними здібностями ймовірність «реалістичної оцінки» зростала на 22%. У цій групі ймовірність «крайнього оптимізму» була на третину нижчою, ніж серед усіх опитаних.

Дослідження британських учених показало, що люди переоцінюють позитив та недооцінюють реальність. Концепція позитивного мислення беззастережно домінує у житті людей. Дослідники рекомендують повернутися до більш реалістичних оцінок.

Реалістам та песимістам живеться краще, ніж оптимістам, хоч і їм і нелегко. Як говорить Біблія, «багато знань — багато печалі».

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!