За останні 26 років рибний промисел в Україні скоротився майже в 13 разів через що в країні почала зростати ціна на морепродукти. Про це розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
На ринку всього 15% риби, виловленої в Україні. Решту товару – імпортний, що пояснює його високу ціну. І якщо в 1991 році на одного українця припадало 24 кілограми риби в рік, зараз ця цифра становить 9 кілограмів на рік. Для порівняння, споживання риби в європейських країнах 20-30 кілограмів на рік на одну людину, а в Японії і зовсім – 70 кілограмів.
Причина падіння обсягів вилову риби – відсутність промислових риболовецьких суден, здатних працювати в океані. На сьогоднішній день їх п’ять. Чотири з них ходять під прапором Нової Зеландії і поставляють рибу на ринки інших країн. Час, що залишився судно здається в оренду для промислу в Антарктиці. Відзначимо, що раніше Україна була потужною рибодобувної країною, яка мала 238 рибальських суден, 40% з яких були судами-заводами, здатними виловлювати і переробляти видобутий продукт.
Найбільша частина рибного імпорту в Україну припадає на Норвегію, Ісландію та США. Однак вже 3 роки поспіль скорочуються поставки дорогих видів риби – тунця, лосося, форелі. Найчастіше в Україну завозять скумбрію, сардину, кільку, хека, мойву, мерлузу і інші.
Gazeta.ua