Росіяни в суді ООН використали в якості доказів фейки трирічної давнини

Російські дипломати під час слухань у Міжнародному суду ООН у справі “Україна проти Росії в якості доказів посилалися на поширювані Кремлем фейкові новини.

Росіяни зареєстрували в суді 600-сторінковий документ із письмовими поясненнями. В одному із документів, наприклад, подається лінк на змонтовану для російського телеефіру промову Петра Порошенка в Одесі в листопаді 2014 року.

“У нас діти підуть до школи і дитячих садків, а в них вони будуть сидіти по підвалах. Ось так ми переможемо у війні”, – цитують Порошенка в російському МЗС.

Та схоже, вони навіть не спробували пошукати оригінал промови, адже він є в інтернеті. Зокрема, на сайті StopFake. Адже цей монтаж виступу Порошенка здавна гуляв у мережі і є одним із прикладів російських фейків.

Насправді, як видно з повного тексту промови, Порошенко говорив не про погрози жителям окупованих територій, а про те, що місцеві бойовики вже зараз змушують їх жити в нелюдських умовах, позбавляючи майбутнього.

Окремої уваги заслуговує ще один фейк з числа “класичних”. Росіяни звинуватили Україну в застосуванні забороненої хімічної зброї – фосфорних бомб.

Три роки тому російські ЗМІ справді повідомляли про використання фосфорних бомб Україною, але подальші події підтвердили, що це – відвертий фейк. Ані під владою бойовиків, ані згодом, після звільнення Слов’янська, не було жодних свідчень застосування фосфорних бомб.

Натомість було оприлюднене перехоплення розмови представника проросійських бойовиків Андрія Пургіна з невідомим співрозмовником в РФ, в якій бойовик визнав, що жодних ознак використання бомб немає. Ймовірно, на відео зафіксовані освітлювальні снаряди.

Згодом неодноразово поширювалася інформація про фосфорні бомби, але щоразу її спростовували.

Джерело:

Європейська правда