Бельгійський аналітичний Центр європейських політичних студій (ЦЄПС) оприлюднив доповідь, у якій вивчив зміни обсягу торгівлі між Євросоюзом та Росією у контексті введених щодо Москви санкцій. В опублікованому звіті вказується на некоректність висновків про значні економічні втрати ЄС через санкції, адже фактично цього не сталось, повідомляє «Deutsche Welle».
Автори дослідження вивчили статистику щодо товарообігу між ЄС та Росією, а також показники європейського та російського експорту та імпорту. “Той факт, що частка товарів з ЄС у російському імпорті залишається стабільною, свідчить, що вплив санкцій на торгівлю був мінімальним. Падіння експорту з ЄС до Росії цілком викликане рецесією у Росії”, – переконані аналітики ЦЄПС. За їх висновками, частка країн СНД у торгівельному балансі РФ також не зросла за останні чотири роки, через що дослідники припускають неефективність економічного проекту Кремля – Євразійського економічного союзу (ЄврАзЕС).
Водночас висновки бельгійських аналітиків суперечать вердикту експертів з французького Дослідного центру світової економіки (CEPII). У доповіді, яку його фахівці представили 6 липня, проаналізовано період з грудня 2013 року по червень 2015. За їхніми підрахунками, недоотриманий прибуток 37-ми країн Заходу, які підтримали санкції проти Російської Федерації, склав 60,2 мільярда доларів.
Нагадаємо, що західні санкції проти Москви були введені після анексії Росією Криму та початку військових дій на Сході України в 2014 році. До них приєдналися 28 держав ЄС і низка інших європейських країн, а також США, Канада, Австралія та Японія.