Українцям все складніше платити за рахунками, їх борги ростуть. З початку 2021 року кількість боржників в Єдиному реєстрі боржників збільшилась на 15%, а загальна кількість боргів – на 700 тис. одиниць.
Про це повідомляє Opendatabot.
Найсильніше ростуть заборгованості фізосіб по оплаті комунальних послуг – на 21,2%. Що можна зрозуміти враховуючи невпинне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.
Якщо говорити про динаміку зростання боргів, то вона наступна:
- на 21,2% – комунальні борги (+73 тис. боргів);
- на 20,4% – кредитні борги (+244 боргів);
- на 19,6% – борги по справах про адміністративні правопорушення (+158 боргів).
Йдеться про поштучне збільшення кількості боргів, їх суми не наводяться.
Читайте також: Мін’юст: підтверджені судом борги за комуналку списуватимуться з рахунків в банку автоматично
У Opendatabot нагадали, що людям, котрі опинилися в Єдиному реєстрі боржників, можуть забороняти виїзд за кордон. Для цього кредитору достатньо подати відповідне клопотання до суду. Так само він може отримати рішення суду про примусове стягнення заборгованості, і заарештувати/списати гроші з рахунку/рахунків боржника.
Якщо на рахунках буде недостатньо коштів, то у людини можуть автоматично списувати до 20% його щомісячного заробітку. Якщо раніше судові виконавці могли місяцями розшукувати рахунки боржників, то після впровадження в Україні автоматичної системи арешту рахунків, це роблять практично миттєво. Отже людина не встигне зняти готівку в банкоматі і дуже швидко втрачає доступ до своїх коштів.