Мін’юст: підтверджені судом борги за комуналку списуватимуться з рахунків в банку автоматично

жкг, комунальні платежі, комуналка, платіжка, оплата
6 Травня 2021, 19:07

Водночас в Мін’юсті визнають, що на сьогодні до інформаційної взаємодії, яка здійснюється за допомогою розробленого прикладного програмного інтерфейсу автоматизованої системи виконавчого провадження, здійснили підключення лише 7 банків

Міністерство юстиції внесло зміни до своїх нормативних актів, поширивши дію Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників. Зокрема, це стосується й боржників за житлово-комунальні послуги. Про це через місяць після набрання чинності змін повідомляє Facebook Мін’юсту.

“Місяць тому, 6 квітня, набрав чинності наказ Міністерства юстиції України, яким внесено зміни до наказу Мін’юсту «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів». З набранням чинності наказу положення цього Порядку щодо автоматизованого арешту коштів поширюватимуться на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників – фізичних та юридичних осіб”, – йдеться в повідомленні.

Читайте: Хто має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг

Також положеннями передбачено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

“Таким чином, з прийняттям змін, стосовно усіх боржників може застосовуватися процедура автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках”, – зазначають в Міністерстві.

Зокрема, підкреслюють в Мін’юсті, новий порядок автоматизованого списання боргів, стосується й боржників за житлово-комунальні послуги.

Борги за комуналку: яку відповідальність несуть споживачі

Як роз’яснюють в міністерстві, відповідно до законодавства України, звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову. Стягнення на майно боржника звертається в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця.

Водночас в Мін’юсті визнають, що на сьогодні до інформаційної взаємодії, яка здійснюється за допомогою розробленого прикладного програмного інтерфейсу автоматизованої системи виконавчого провадження, здійснили підключення лише 7 банків, із понад 70 зареєстрованих в Україні.Втім, більшість із зареєстрованих банківських установ уже підключені до тестового середовища системи, ще близько десятка перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань стосовно підключення до тестового середовища.

Читайте:  Чи забиратимуть в українців майно за борги з комуналки

Нагадаємо, згідно із Законом України “Про виконавче провадження” підставою для відкриття виконавчого провадження з виконання судового рішення є пред’явлений стягувачем до відповідного відділу державної виконавчої служби виконавчий документ. Таким чином, для звернення судового рішення до виконання стягувачу в першу чергу необхідно отримати в суді виконавчий документ.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!