За січень 2020 року заборгованість за комунальні послуги в Україні збільшилася до 67 млрд гривень. Це на 3,9 млрд гривень більше, ніж в грудні, коли сума заборгованості становила 63,1 млрд гривень.
Про повідомляє Поштівка з посиланням на Державну службу статистики України.
За даними Держстату, станом на 31 січня заборгованість населення за поставку і розподіл природного газу склала 29,5 млрд грн, за поставку теплової енергії та гарячої води – 22,0 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 4,6 млрд грн, за управління багатоквартирним будинком – 4,5 млрд грн, за поводження з побутовими відходами – 0,9 млрд грн, за поставки і розподіл електричної енергії – 5,5 млрд грн.
При цьому, найсильніше змінилася заборгованість за поставку теплової енергії та гарячої води. Сума боргу в порівнянні з початком січня зросла на 10,9%. Найменше збільшилася заборгованість за звернення з побутовими відходами. У цій категорії зростання боргу склав всього 0,8%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть забрати квартиру або відключити газ за борги ЖКГ
Як повідомляє Держстат, з початку 2020 року з населенням укладено 4,9 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості за житлово-комунальні послуги на загальну суму 38,6 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів становила 37,4 млн грн.
Зазначається, що в січні українці сплатили за комунальні послуги 19,5 млрд грн, що становило 83,1% нарахованої за цей місяць суми. За поставку електроенергії сплачено 5,5 млрд грн.
За даними Поштівки, оплата за місяць (разом з електрикою) 25 млрд грн – є рекордом: попереднє досягнення з оплати “комуналки” було зафіксовано в березні 2019 року. Тоді історичний максимум, який оплачували українці за місяць, становив близько 18 млрд гривень. До речі, у лютому і березні 2019 року заборгованість українців з оплати житлово-комунальних послуг складала однакову суму – 69,2 млрд. грн. – це також є історичним рекордом заборгованості. Потім, після закінчення опалювального сезону українці потрохи розраховувалися з боргами і ця сума поступово зменшувалася. Так, на початку серпня 2019 р. заборгованість населення за комунальні послуги склала майже 53 млрд гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо середній розмір субсидії в Україні
Найбільш високий рівень оплати житлокомпослуг в січні цього року зафіксований в Київській (101,9% суми нарахувань), Тернопільській (94,6%) та Сумській (92,5%) областях.
У той же час, найнижчий рівень оплати – в Донецькій, Луганській, Одеській і Черкаській областях (73-78% суми нарахувань).
Нагадаємо, раніше був опублікований рейтинг міст з найдорожчою “комуналкою”. На першому місці опинилося місто Дніпро. Там сім’я з трьох осіб може заплатити за комуналку 3466 грн. У той же час найменше платять в Ужгороді, де без тарифу за опалення і постачання гарячої води, комуналка – 854,5 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податковий лікнеп: зобов’язання, борг, вимога