Олігарху Рінату Ахметову, який контролює більшу частину українського енергоринку, дозволяють встановлювати настільки високі тарифи для населення, про які він за часів президентства Віктора Януковича міг тільки мріяти. При цьому, влада не дотримала обіцянки, даної за часів Майдану, та не повернула у власність держави незаконно приватизовані Ахметовим держпідприємства.
Про це голова Волинської обласної ради, член політради політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Ігор Палиця розповів в ефірі телеканалу «Аверс».
З його слів, триває контрабанда вугілля з ОРДЛО, адже це вигідно бізнесу Ахметова, який володіє 90% всіх потужностей, які виробляють електроенергію в Україні.
«Про нього наші керівники на Майдані казали, що коли прийдуть до влади, то заберуть в нього все. Адже приватизував він (держпідприємства, – Поштівка) незаконно і за копійки. Щось змінилося? Ні. Ахметов захоплює все більші частки ринку і підвищує тарифи. При Януковичу він міг тільки мріяти про те, що йому дозволять поставити такі тарифи для населення, які він сьогодні має. І вони ростуть далі. Тому й триває контрабанда з ОРДЛО, бо це вигідно», – зазначає Ігор Палиця.
З його слів, тарифи на електроенергію завищені настільки, що ніякого обґрунтування цьому немає. «Центренерго» і «Укренерго» заробляє десятки мільярдів гривень, чим хизується уряд. Проте гроші ці потрапляють в приватні руки, у той час, коли їх заробляють на українцях, які не можуть платити таку велику ціну за комунальні послуги.
«Є закон, який дозволяє споживачу купувати електроенергію у виробника, а не в енергоринку. Тоді буде конкуренція між виробниками і ціна впаде, як і на газ. Проте в Україні це не працює, адже краще набивати одну-дві кишені, ніж дати жити нормально всім українцям», – резюмує Ігор Палиця.
Нагадаємо, прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію у 2018 році зросте на 16,2%. Одна з причин цього – кредит уряду для компанії Ахметова. Зокрема, для ДП «Енергоринок» виділять 2 мільярди на погашення боргів перед тепловою генерацією, яка на 75% належать компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. При тому, що група «ДТЕК» винна «Енергоринку» на 5,1 млрд грн більше, аніж той їй.