Справа Манафорта. Як американський політтехнолог поглибив штучний розкол в Україні

Можливість співпраці між Полом Манафортом (на фото) та Петром Порошенком опинилася в центрі уваги, коли партнер і права рука Манафорта в Україні Рік Ґейтс 7 серпня дав у суді свідчення, що їхня компанія провела консультаційну роботу для Порошенка у 2014 році
23 Серпня 2018, 00:58

У суді серед іншого можуть випливти докази скуповування українських політиків Росією.

Злий геній української політики. Американський політтехнолог Пол Манафорт розробив для Партії регіонів стратегію, яка вела до розколу України та поглиблювала суперечності серед українців. І заробив на цьому 60 мільйонів доларів. З яких, принаймні, значна частина, вочевидь, була вкрадена тодішніми можновладцями.

Дискредитація лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко, брудна технологія поділу українців на сорти, протиставлення східняків жителям заходу, роздмухування міфів про бандерівців, дискримінацію російськомовних та агресивне НАТО – все це входило в меню Манафорта, яким багато років годували виборців Януковича – слабкого політика з кримінальним минулим, який не міг запропонувати нічого іншого, щоби домогтися підтримки.

Зрештою ці побрехеньки спричинили істерію страху на сході та поглибили штучний розкол в Україні. Навмисно чи ні, але у такий спосіб регіонали під диригуванням Манафорта підготували ґрунт для окупації Донбасу та Криму, де частина населення з радістю зустріла вторгнення російських військ. Поради політтехнолога оплачували дуже щедро. Загалом – це десятки мільйонів доларів. В американському суді, де Манафорта судили за несплату податків, як доказ демонстрували предмети розкоші. Куртку зі страусиної шкіри за 15 тисяч доларів у певному сенсі оплатили українці. Бо саме з вкрадених грошей сплачували щедрі гонорари.

На виплатах з чорної каси Партії регіонів Манафорт і погорів, бо не міг легалізувати ці доходи та сплатити податки. Походження цих грошей цікавить і українських слідчих. Однак, нарікають, справа майже не рушить, бо американське правосуддя не ділиться потрібною інформацією про фінансовий слід.

“Нам важливо мати повністю доступ до тих документів, які стосуються в першу чергу перерахувань Манафорту. Тобто це чіткі дані про рахунки, назви фірм, з тим, щоби можна було перевірити, а звідки надійшли кошти і встановити, чи не були ці кошти викрадені з державного бюджету. Раз ми бачимо ситуацію їх приховування, не було легальних платежів на користь Манафорта, слідство перевіряє версію, чи не здійснювалась виплата саме з викрадених з держбюджету коштів”, – говорить керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Натомість у Генпрокуратурі взялися за іншу зачіпку. З’явилися нові провадження – стосовно колишніх держслужбовців, які не мали права керувати комерційними рахунками.

“Походження коштів має оцінювати фіскальна служба. У порушеному кримінальному провадженні йдеться про інше. Якщо дійсно народний депутат, чи глава Адміністрації президента, чи віце-прем’єр дає команду офшорній компанії виплатити кошти за політичні консультації Януковичу чи кому завгодно, у цьому будуть ознаки того, що він не відмовився від управління бізнесом”, – каже генпрокурор Юрій Луценко.

Колишні клієнти Манафорта, серед яких – ключові посадовці часів Януковича, від співпраці з ним нині відхрещуються.

На угоду зі слідством українські фігуранти не йдуть та свідчити відмовляються. А от у США, де Манафорт фігурує також у розслідуванні про втручання Росії у вибори, свідки, побоюючись отримати багаторічне ув’язнення, значно говіркіші. Незабаром може відкритись новий пласт цієї історії. Манафорт працював на оточення Путіна. Та й в Україні він з’явився з подачі близького до Кремля російського олігарха Дерипаски, який порадив його Ринату Ахметову. Тож у суді серед іншого можуть випливти докази скуповування українських політиків Росією. Та ще більше цікавих фактів втручання Москви у політику США, України та інших держав.

Джерело:

ТСН

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!