Українцям важливо навчитися фільтрувати “фейки” і розвивати критичне мислення

Білий дім офіційно призначив нового посла США в Україні Поштівка image 2Марі Йованович
20 Квітня 2018, 12:37

Українцям важливо виробити навички із фільтрації неправдивої інформації та розвивати критичне мислення, наголошує посол США в Україні Марі Йованович.

“Люди, особливо молодь, часто беруть інформацію з медіа-середовища, не фільтруючи, не цікавлячись тим, як створюються меседжі, хто їх фінансує, яка їхня кінцева мета. Це можуть бути компанії, політики, або навіть злочинці”, – сказала М.Йованович під час 6-ї міжнародної конференції із медіаосвіти та медіаграмотності в п’ятницю в Києві.

“Треба вміти захищатися. Коли ми говоримо про фейкову інформацію, то найчастіше маємо на увазі новини. Це стосується всіх нас, і тому нам потрібні навички, вміння критично оцінювати все те, що до нас надходить”, – додала дипломат.

У зв’язку з цим посол особливо відзначила важливість для викладачів медійних вишів навчити студентів аналізувати інформацію, критично підходити до оцінки інформаційного простору.

“Критичне мислення також дуже важливе для вирішення низки викликів, які постають перед Україною – від війни на сході та окупації Криму до боротьби з корупцією, подальшої інтеграції та розбудови демократичного суспільства”, – зазначила М.Йованович.