У Туреччині назвали Австрію столицею радикального екстремізму

У Туреччині назвали Австрію столицею радикального екстремізму Поштівка
5 Серпня 2016, 15:20

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу назвав Австрію «столицею радикального расизму». Таким чином глава МЗС відреагував на заклик канцлера Австрії Крістіана Керна щодо припинення переговорів про вступ Туреччини до ЄС, інформує Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Австрійський канцлер повинен спочатку поглянути на свою власну країну. Одна з тенденцій, яка є ворогом прав людини і цінностей, – це расизм, і сьогодні Австрія є столицею радикального расизму», – наголосив Чавушоглу.

Такі різкі коментарі одразу ж викликали реакцію з боку австрійського МЗС. Так, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц на своїй сторінці у Twitter закликав Туреччину до стриманості в словах та діях.

«Закликаю міністра закордонних справ Туреччини проявляти стриманість та різко відкидаю його критику. Туреччині варто стримувати себе у виборі слів та дій», – наголосив Курц.

Як повідомлялося, раніше міністр Туреччини у справах ЄС Омар Челік також висловився з приводу заклику канцлера Австрії Крістіана Керна, заявивши, що Анкара вважає, що пропозиція канцлера про припинення переговорів щодо вступу Туреччини в Європейський Союз підійшла занадто близько до риторики ультраправих.

Напередодні канцлер Австрії Крістіан Керн заявив, що хотів би розпочати обговорення серед глав європейських урядів стосовно припинення переговорів з Туреччиною про вступ до ЄС у зв’язку з дефіцитом демократії та економічними проблемами в країні.

У Туреччині назвали Австрію столицею радикального екстремізму