США закликали ЄС одуматися і заборонити Північний потік-2

Nord Stream 2

Російський газопровід Північний потік-2 в обхід України може значно посилити тиск РФ на ЄС, що становить небезпеку для Євросоюзу і для всього Заходу.

Про це заявили постійний представник США при ЄС Гордон Сондленд, посол США в Данії Карла Сендс і посол США в Німеччині Річард Гренелл в статті, опублікованій Deutsche Welle.

Американські дипломати вважають, що реалізація проекту газопроводу посилить уразливість Європи до “російських тактик енергетичного шантажу”. “Європа повинна зберегти контроль над своєю енергетичною безпекою”, – підкреслили вони.

Дипломати відзначають, що Північний потік-2 принесе в Європу не тільки газ – адже на їхню думку, “через Балтійське море до Європи потече російський тиск і вплив”. Плата країн ЄС за російський газ буде “побічно спонсорувати” військову агресію Росії, а також дезінформацію, стверджують посли США.

Автори статті закликають ЄС поширити чинне законодавство стосовно газопроводів що входять в ЄС, зокрема стосовно Північного потоку-2. Також вони сподіваються на підтримку поправок до енергетичної директиви з боку Франції та Німеччини.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про досягнення домовленостей з іншими країнами ЄС щодо будівництва Північного потоку-2. Глава МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що газопровід буде побудований, навіть незважаючи на можливі санкції США проти учасників цього проекту.

Також Поштівка повідомляла, що Данія чинить опір “Північному потоку-2”.