У півсотні кременчуцьких будинків встановлять нові поштові скриньки

12 Серпня 2017, 11:48

Незважаючи на час електронних технологій, можливість спілкуватися, користуючись мережею Інтернет та стільникового зв’язку, багато містян користуються поштовими скриньками у своїх під’їздах, отримують листи та газети.

Раніше питання заміни чи встановлення поштових скриньок було у компетенції Укрпошти. Але з часом з ряду різних причин і процесів у суспільстві, дане підприємство перестало займатися цим питанням. Тож довгий час скриньки ніхто не замінював, у багатьох будинках їх просто познімали чи розкурочили вандали. Розносити пошту чи якісь повідомлення стали по квартирах, або залишали у під’їздах, де вони часто зникали. Це не влаштовувало ні мешканців, ні тих, хто розносив кореспонденцію. Тож потреба в поштових скриньках з’явилася знову, і люди почали звертатися до міської влади за допомогою.

Враховуючи численні звернення громадян, кременчуцька міська влада прийняла рішення про заміну за рахунок коштів міського бюджету поштових скриньок у житлових будинках. За словами першого заступника начальника управління житлово-комунального господарства Катерини Бутенко, цього року в бюджеті міста було передбачено спочатку 600 тис. грн. на заміну поштових скриньок у 43-х багатоповерхівках, при перегляді бюджету за перше півріччя 2017 року виділено ще 200 тис. грн. на оновлення поштових скриньок ще у 14 житлових будинках.

Роботи зі встановлення скриньок триватимуть і далі.

Нагадаємо, відповідно до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків і споруд, затвердженого наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 № 150, до переліку послуг з утримання будинків належить, зокрема, ремонт або заміна скриньок, їх фарбування.  

Статтею 23 Закону України «Про поштовий зв’язок» передбачено, що придбання, установка і утримання в належному стані абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок) здійснюється власниками житлових та адміністративних будинків. Закон визначає, що невиконання вимог щодо розміщення абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок) звільняє Укрпошту від відповідальності за доставку адресату поштових відправлень.

Поштові абонентські скриньки включаються до спільного майна багатоквартирних будинків, які, в переважній більшості, знаходяться у комунальній власності, тому єдиним шляхом приведення абонентського господарства до належного стану є виділення коштів на їх ремонт та заміну з місцевих бюджетів.