Гендиректор Укрпошти шантажує припиненням доставки пенсій

Logo_Ukrposhta

Укрпошта погрожує закрити відділення поштового зв’язку та залишити українців без пенсій

Державна компанія хоче припинити постачання пенсій та закрити 5-7 тисяч відділень у селах.

“Укрпошта” нібито прийняла рішення закрити тисячі відділень у селах та маленьких містечках, тепер багато українців не зможуть отримувати пенсії, як раніше. А все тому, що так захотіли чиновики та депутати.

 Про це повідомив генеральний директор Укрпошти громадянин США Ігор Смілянський.

За його словами, Кабінет міністрів та депутати ВР не погодили затвердження економічно-вигідного тарифу на доставку пенсій, через що державна компанія вимушена припинити постачання пенсій та закрити 5-7 тисяч відділень у селах. Станеться це до кінця року.

Але негативні зміни торкнуться не лише пенсіонерів. Тепер працівникам укрпошти в селах доведеться шукати іншу роботу, адже передбачаються скорочення.

“Укрпошта” зосередиться на побудові поштово-логістичного та фінансового бізнесу в містах, а також там, де це доцільно і вигідно.

“Ми підготували антикризовий план, який запровадимо 1 листопада, якщо тариф не буде прийнято. Це означає, що Укрпошта змушена буде оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій. З 1 січня 2019 року не доставлятимемо пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного й виробничого персоналу”, — повідомив Смілянський.

Смілянський заявив, що причина закриття відділень – збитковість.

За попередніми підрахунками, які ніхто не бачив, підприємство щомісяця має великі збитки, які оцінюють в три тисячі гривень і так на кошжному відділенні. А все нібито тому, що соцвиплати пенсіонерам доставляються за тарифами нижчими від собівартості. На кожній доставці Укрпошта втрачає близько 20 гривень.

“В середньому кожне з них щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості – доставка пенсій за тарифами нижче собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень”, – розповів Смілянський.

Він також зазначив, що компанія неодноразово зверталась до уряду та парламенту, а також до Пенсійного фонду з метою встановлення економічного обґрунтованого тарифу, проте ці звернення проігнорували.

“Тариф залишається незмінним з 2004 року, ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давності. Актуалізація пенсійного тарифу не закладена і в проекті держбюджету на 2019 рік”, – сказав Смілянський.

Раніше він повідомляв що «Укрпошта» має намір отримати дозвіл на відкриття поштових рахунків та здійснення емісії платіжних карт для того щоб на цих рахунках оберталися мільярди гривень пенсій українських громадян. Відповідний законопроект у жовтні мала розглянути Верховна Рада України.