НКРЗІ підвищила Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку

23 Лютого 2017, 15:22

На засіданні, що відбулося 23 лютого 2017 року, Комісія відповідно до повноважень, визначених Законом України «Про поштовий зв’язок», вирішила затвердити Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку та визнати таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 07 квітня 2015 року № 193.

Відповідно до пункту 2.100 Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні від 23.08.2016, центральні органи виконавчої влади та державні колегіальні органи, які є головними розробниками нормативно-правових актів з питань регулювання чинних тарифів для населення на електроенергію, газ, послуги транспорту і зв’язку, приймають рішення після їх обговорення у відповідних постійно діючих тристоронніх дорадчих органах, утворених за участю представників СПО об’єднань профспілок та СПО сторони роботодавців, які є Сторонами.

Засідання Робочої групи з розробки Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку відбулося 10.02.2017, на якому Сторони обговорили пропозиції УДППЗ «Укрпошта». СПО сторони роботодавців та СПО об’єднань профспілок підтримали пропозицію щодо підвищення Граничних тарифів, запропонованих підприємством.

Проектом змін Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку пропонується збільшити розмір тарифів на пересилання письмової кореспонденції в межах України, а саме: пересилання простих поштових карток, листів, бандеролей та пересилання рекомендованих відправлень (поштових карток, листів, бандеролей) на 59,6 % та пересилання посилок по Україні на 22,0 %; рівень підвищення тарифів у середньому становить 49,4 %.

Затверджене Комісією рішення в установленому законодавством порядку буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, місячний оклад (без надбавок та премій) генерального директора Укрпошти громадянина США Ігоря Смілянського складає 333400 грн, оклади його заступників складають від 150 до 300 тисяч грн.

За ІІ півріччя 2016 року штат генеральної дирекції УДППЗ “Укрпошта” збільшився з 360 до 660 осіб, а місячний фонд основної заработної плати зріс з 2 до 15 млн грн. Середня заробітна плата на підприємстві на кінець 2016 р. складала 2700 грн. Всього на підприємстві працює близько 76 тис. працівників, з яких 32 тис листонош та 12 тис. операторів.

У ІІІ та VI кварталах 2016 р. “Укрпошта” працювала із збитками.

Джерело:

НКРЗІ