Мінсоцполітики хоче платити пенсії на окупованому Донбасі

Антиукраїнський мітинг на території ОРДЛО в Єнакієво, 28 лютого 2017 р.
9 Вересня 2017, 11:52

До постанови Кабміну, яка обмежує здійснення соціальних виплат на окупованих територіях, готують зміни, щоб мешканці непідконтрольних районів Донбасу змогли отримувати пенсії.

«Ми шукаємо варіанти як виплачувати пенсії. На підконтрольні території не можуть виплачувати, бо там не діють там банки. Ми стараємося знайти яким чином виплачувати пенсії. Ми зараз готуємо зміни до постанови Кабінету міністрів, які досить суттєво змінюють механізми верифікації, ідентифікації осіб», – заявив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір в ефірі Громадського.

Шамбір пояснив, що планується змінити процес верифікації осіб.

«Більше ми будемо покладатися на сучасні можливості, більше можливостей буде через Ощадбанк, щоб забезпечувати ідентифікацію кожної людини, нам буде надходити ця інформація, і відповідно, повторно перевірки людини здійснюватися не будуть», – сказав чиновник.

Він також заявив, що наразі вирішується питання про отримання соціальних виплат маломобільними громадянами.

«Вирішується питання про отримання пенсій маломобільними громадянами, які інколи, навіть на підконтрольній Україні території не могли за ними приїхати. Ми будемо вирішувати питання, що «Укрпошта» буде їм доставляти додому. Я думаю, скоро це питання буде вирішене», – сказав Шамбір.

Він наголосив, що йдеться саме про громадян, які проживають на підконтрольній території, оскільки поки немає механізму виплати пенсій людям на окупованій території.

У постанові Кабміну від 7 листопада 2014 року йдеться про припинення соціальних виплат у підконтрольних бойовикам населених пунктах Донецької і Луганської областей до повернення даної території під контроль органів державної влади.

Також у січні 2017 у Мінсоцполітики заявили, що виплатять пенсії жителям непідконтрольних територій Донбасу після їх звільнення.

У квітні 2016 повідомлялося, що у списках переселенців-пенсіонерів – до 60% “віртуальних” осіб.