КМДА та ДСНС пояснили причини густого туману над столицею

17 Січня 2017, 12:46

Сьогодні, 17 січня, в столиці спостерігається метеорологічна димка.

Найімовірнішою причиною туманності над територією Києва є зниженням температури повітря, підвищення вологості та залишки продуктів життєдіяльності міста (атмосферні викиди, вихлопні гази, в тому числі, наслідки роботи промислових підприємств), що спричинили таке явище, яке називається метеорологічна димка, повідомляє офіційний портал КМДА.

Наразі Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві здійснюються контрольні заміри повітря для визначення наявності в повітрі концентрації шкідливих речовин. Про результати досліджень буде повідомлено згодом.

Лікарі радять в такий період обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок. За можливості, використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.

В свою чергу, у прес-центрі ДСНС України в Києві повідомили:

“Цей дим, який спостерігається у Києві, не пов’язаний з пожежами на території Києва чи Київської області. Тобто, таких пожеж, які могли спричинити такий дим, у Києві не було. Скоріш за все, це метеорологічне явище спричинене дуже високою вологістю повітря та відсутністю вітру. Таке аналогічне метеорологічне явище ми відчували півроку тому, коли змінюється температура повітря, висока вологість і цей туман, будемо так казати, перебиває весь цей смог, який залишається на території”

Також, на сторінці ДСНС у Facebook є повідомлення про те, що за даними Укргідрометцентру, на території більшості областей країни, у тому числі і в Києві, очікується туман, видимість 200-500 м.

Джерело:

КМДА, УНН