Кабмін очікують перестановки: міністра-скандаліста вирішили спровадити у відставку

Войцех БалчунВойцех Балчун (ліворуч) та Володимир Омелян
18 Липня 2017, 20:26

Уряд прийняв однозначне рішення про заміну міністра інфраструктури Володимира Омеляна, який загрузнув в публічних конфліктах навколо “Укрзалізниці” і заходу на український ринок компанії Rуanair.

Про це повідомила “Деловая столица“.

Так, раніше Омелян, перебуваючи в команді екс-міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, брав участь у призначенні головою “Укрзалізниці” поляка Войцеха Балчуна, однак, ставши міністром, почав активну конфронтацію зі своїм ставлеником.

У свою чергу прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував ці дії, заявивши, що в країні почали зловживати залученням іноземних фахівців.

“Я думаю, ми колись у певний період часу почали цим зловживати. Я вважаю, що Україну мають будувати українці. Не без того, що ми можемо запрошувати тих чи інших фахівців, які є знаними. Але ми маємо побудувати свій власний дім, самостійно і це дуже важливо”, – сказав Гройсман в ефірі телеканала 112 Україна.

За даними видання, саме “нездатність до конструктивного діалогу і постійне протистояння з усіма” є основною претензією до Омеляна.

Читайте: Міністр Омелян натякає на свою можливу відставку – експерт

“Відсутність результатів роботи, провал реформ і висока конфліктність – причини, через які не буде продовжуватися контракт із Балчуном. У зв’язку з цим вихід Омеляна буде послідовною дією, щоб не створювати ситуацію його перемоги в конфлікті навколо “Укрзалізниці”. Вимушений захід з перепідпорядкування “Укрзалізниці” не дав результатів, а тільки посилив конфронтацію Омеляна з усіма”, – пише видання.

“Керувати галуззю повинні нові люди, які не займатимуться інтригами і самопіаром, а зконцентруються на відновленні зруйнованої інфраструктури і налагодженні нормальної роботи”, – заявили в Кабміні.

Читайте: Балчун відповів Омеляну: Публічна полеміка в стилі «сам дурень» для мене абсолютно неприйнятна

У травні 2017 року Профспілка портовиків звернулась до Кабміну з вимогою відставки міністра Володимира Омеляна.

Раніше повідомлялосяі про те, що Одеський порт звинуватив Володимира Омеляна у спробі продати буксирний флот за безцінь.