Глобальне потепління розбудить небезпечні віруси приховані в Арктиці

Глобальне потепління розбудить небезпечні віруси приховані в Арктиці Поштівка
17 Жовтня 2016, 14:19

Дуже довго можна перераховувати згубні наслідки глобального потепління, від якого в цілому страждає вся планета, але в кожному регіоні існує своя небезпека. Взяти хоча б Крайню Північ Росії, де вже підвищення температури спровокувало розповсюдження сибірської виразки, поки випадків цього небезпечного захворювання зафіксовані на Ямалі, але експерти не виключають її поширення і на значно більші території. Мікробіологи і кліматологи кажуть і про те, що людство може зіткнутися і з досі невідомими хворобами.

Яким же чином глобальне потепління сприяє виникненню небезпечних хвороб, у тому числі сибірської виразки. Відповідь лежить на поверхні, причому в прямому сенсі цього виразу. Завдяки високій температурі, вічна мерзлота перестає бути вічною і танучий лід звільняє віруси та інші мікроорганізми. На Ямальському півострові якраз дуже багато льоду і після його танення на поверхні виявляються множинні скотомогильники, зі всіма витікаючими звідси наслідками.

Скотомогильників на території Арктики чимало, але саме коливання клімату тягнуть за собою велику небезпеку. Огорожі даних об’єктів приходять в непридатність і спори сибірської виразки вириваються назовні. Це ще не враховуючи того, які організми можуть отримати свободу, що перебували під льодом протягом багатьох сотень років. Вчені намагаються встановлювати місця, де знаходяться скотомогильники, але це лише ті, які утворилися відносно недавно, а ось що було раніше — сказати дуже і дуже важко.

Природно, одними небезпечними хворобами, глобальне потепління в Арктиці не обійдеться. Із змінами клімату пов’язують метеорологи і численні катаклізми, що відбулися в останні роки. Вчені говорять про те, що саме в районах Заполяр’я клімат змінюється в кілька разів швидше, ніж в інших регіонах планети.

Глобальне потепління розбудить небезпечні віруси приховані в Арктиці