Газована вода може бути причиною втрати сну

Газована вода може бути причиною втрати сну Поштівка
10 Листопада 2016, 14:34

Американські медики дійшли висновку, що регулярне вживання газованої води та інших підсолоджених напоїв може стати причиною регулярного недосипання і проблем із засинанням.

Спостерігаючи за життям близько 19 тисяч людей, які брали участь в національній програмі зі спостереження за дієтою і здоров’ям (NHANES) в період з 2005 по 2012 роки, вчені з університету Каліфорнії в Сан-Франциско дійшли висновку, що «існує зворотний зв’язок, в рамках якого звичка вживати солодкі напої і не спати підсилюють один одного».

«Через це людям вкрай складно відмовитися від цієї згубної звички. Наші дані показують, що з епідемією вживання газованої води, ожиріння і діабету можна боротися, покращуючи сон людей», – зазначив автор дослідження Арік Пратер.

Учасники цього проекту не тільки регулярно здавали аналізи і проходили повні перевірки здоров’я, а й докладно доповідали про те, що вони їдять і п’ють, як добре вони сплять і розкривали вченим інші деталі їх повсякденного життя. Зіставивши манеру сну учасників NHANES і їх дієту, медики виявили, що люди, які часто вживали велику кількість газованої води, баночної кави і інших підсолоджених напоїв, спали в середньому лише п’ять годин на добу або навіть менше.

Чим більше вони вживали солодких напоїв, тим сильніше був виражений цей ефект. В цілому люди, що спали п’ять годин пили на 21% більше напоїв, ніж американці в середньому, тоді як учасники моніторингу, які спали близько шести годин, випивали лише на 11% більше норми.

«Люди, які відчувають брак сну, можуть купувати підсолоджені напої, що містять в собі кофеїн, для того щоб прокинутися і стати бадьорими. З іншого боку, нам незрозуміло, як вони можуть впливати на якість сну і його тривалість і чому люди продовжують пити їх. На жаль, даних NHANES не вистачає для того, щоб з’ясувати, що з цього є наслідком, а що причиною», – робить висновок Пратер.

Результати даного дослідження представлені в статті, опублікованій в журналі Sleep Health.