Австралійка народила первістка у 62 роки

Австралійка народила первістка у 62 роки Поштівка
4 Серпня 2016, 14:16

Жінка стала найстаршою мамою Австралії, при цьому чоловік породіллі старший за неї на 16 років.

Мешканка австралійського штату Тасманія 1 серпня народила здорову дівчинку. Жінка пройшла через процедуру ЕКЗ і народила дитину за допомогою кесаревого розтину на терміні 34 тижнів, пише gazeta.ua.

Нині породілля перебуває в приватній клініці Мельбурна під постійним наглядом медиків. Поруч з нею весь час знаходиться її 78-річний чоловік.

Новина викликала суперечки серед представників міністерства охорони здоров’я Австралії, які назвали вагітність після 53 років безвідповідальним кроком.

Професор Університету Монаша (Мельбурн, Австралія) Габ Ковач назвав тенденцію останніх років “кінцем природного запліднення” і закликав лікарів відмовляти жінкам старше 53 років в процедурі ЕКЗ.

“Наші тіла не готові до того, аби народжувати дітей після 60 років. Це нестандартний випадок в нашій практиці, і я висловлюю надію на те, що в клініках будуть підходити до подібних питань з більшим ступенем відповідальності”, – сказав Ковач. Професор додав, що за дитиною потрібно буде доглядати наступні 20 років, і у нього немає впевненості в тому, що маля у ранньому віці не залишиться сиротою.

Вагітності передували кілька невдалих спроб ЕКЗ, після чого було прийнято рішення запліднення донорським ембріоном. Це перша дитина пари.

Нагадаємо, нинішній світовий рекорд належить румунці Адріані Ілієску. Тендітна пенсіонерка вразила світ, коли в 2005 році у віці 66 років народила сина.