Зміни до е-декларування, схвалені комітетом ВР, раніше викликали обурення ЄС

декларування
23 Березня 2017, 09:06

Комітет Верховної ради з питань запобігання та протидії корупції ухвалив проект зміни до законодавства щодо е-декларування, які викликали жорсткий протест з боку Європейського союзу.

Йдеться про зміни, запропоновані народним депутатом Тетяною Чорновіл (фракція “Народний фронт”).

Як відомо, віднедавна фракції БПП та “Народний фронт” контролюють більшість у даному комітеті.

Раніше вже повідомлялося, що Чорновіл пропонує затвердити норму про декларування доходів редакторів та засновників ЗМІ.

Однак пропозиції, підтримані комітетом, є значно ширшими.

Варто зауважити, що ці пропозиції вже розглядалися в парламенті і зіткнулись з різкою критикою міжнародної спільноти, оскільки ускладнюють роботу антикорупційних активістів, примушуючи інші організації відмовлятися від співпраці з ними.Зокрема, пропонується зобов’язати до е-декларування громадські організації, що здійснюють антикорупційну діяльність, а також всіх контрагентів установ та організацій,  що отримують кошти з програм міжнародної технічної допомоги, спрямованих на протидію корупції.

Приміром, у відповідності до цієї ініціативи, особи, що надають антикорупційникам послуги харчування, прибирання офісу, або здають офіс в оренду (а також співробітники відповідних організацій) будуть зобов’язані подавати електронні декларації нарівні з держслужбовцями.

Представництво ЄС минулого року зробило окрему заяву, наголосивши, що електронне декларування має стосуватися виключно тих осіб, які є державними службовцями або виконують функції держави.

Тоді, після вимог міжнародних партнерів, коаліція відмовилася від розгляду даного проекту.

Нардеп Єгор Соболєв підкреслив, що цей законопроект повинен стосуватися, як це і передбачалося, тільки військовослужбовців. У той же час було відзначено, що правки з її ініціативами будуть винесені на розсуд парламенту. П

ізніше з цього приводу знову велися дискусії. Зокрема, пропонувалося підтримати ці пропозиції, виключивши із запропонованого Чорновол переліку представників ЗМІ. Кілька її правок ставилися на голосування, але остаточно так і не зрозуміло, що саме було підтримано або відхилено, і в якій частині. Самі члени комітету уточнювали у головуючого прийняті рішення.

Після засідання комітету Соболєв уточнив, що з питанням декларацій для ЗМІ виникла плутанина, оскільки поправка з самим введенням декларацій підтримана не була, але в той же час була підтримана поправка з порядком такого декларування.

Клептократія нахабна, але тупа.Вона ніяк не може встановити повний контроль над нашим парламентським комітетом з…

Опубліковано Єгором Соболєвим Середа, 22 березня 2017 р.

Джерело:

Європейська правда, Уніан

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!