Кандидат у президенти США хоче відновлення відносин із Москвою. У старших радників кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа і у самого кандидата були зв’язки з Росією. Про це пише видання The Washington Post, передає “Поштівка”.
Росіяни стали однією з ключових груп покупців нерухомості, побудованої Трампом у США та інших країнах. У 2013 році під час поїздки в Росію Трамп знайшов для свого проекту у сфері нерухомості в Москві нового російського партнера. Це був уродженець Азербайджану Араз Агаларов.
Нинішній кандидат у президенти хотів побудувати в Москві “Башту Трампа”, вони уклали угоду з Агаларовим, але далі попереднього обговорення вони так і не просунулися. Однак у них залишилися дуже теплі відносини.
Видання зазначає, що Дональд Трамп має власну точку зору на відносини з Москвою, частково продиктовану його прагненнями в бізнесі.
“З 80-х років Трамп і члени його сім’ї багато разів приїжджали до Москви в пошуках сприятливих можливостей для бізнесу, а також розраховували на російських інвесторів як покупців нерухомості у всьому світі”, – йдеться в статті.
Світогляд Трампа багато в чому сформовано комерцією, а не аналітичними центрами, дискусіями в уряді і міжнародними дипломатичними конференціями, як у типових кандидатів у президенти США.
“Це також відображає готовність Трампа дивитися на інших світових лідерів через призму своїх власних особистих зв’язків. В Республіканській партії здатність дати відсіч Путіну вважається показником стійкості, але відносини Трампа з російським лідером, навпаки, вирізняються взаємними лестощами”, – пише газета. Путін назвав Трампа “яскравою” і “талановитою” людиною, а Трамп заявив, що такий комплімент для нього – честь.
У минулий четвер на мітингу Трамп заявив, що не стане цуратися російського лідера. “Людина назвала мене генієм, а я, що, буду його відкидати?” – сказав він. У п’ятницю в Петербурзі Путін знову назвав Трампа “яскравою людиною” і сказав, що вітає пропозицію Трампа про “стосовно відновлення” американо-російських зв’язків.
Крім того, Дональд Трамп оточив себе командою радників, які мали фінансові зв’язки з Росією.
Так, глава виборчого штабу Пол Манафорт укладав мультимільйонні угоди з проросійськими олігархами і довгий час був радником Віктора Януковича, проросійського президента України.
Радник Трампа на праймеріз в Нью-Йорку Майкл Капуто в 90-ті роки прожив в Росії сім років і працював з “групами, які підтримували тодішнього президента Єльцина”. У 2000 році “Газпром-медіа” на кілька місяців уклала з Капуто контракт на поліпшення іміджу Путіна в США.
Екс-глава Розвідувального управління Пентагону Майкл Флінн, який, можливо, буде балотуватися у віце-президенти разом з Трампом, “сидів близько від Путіна у 2015 році у Москві на вечері в честь телекомпанії RT, союзника Кремля, яка мовить на США та інші західні країни”, – йдеться в статті.
Ще один радник Трампа, Картер Пейдж, керував російським відділенням Merrill Lynch і, в тому числі, консультував “Газпром”.
Нагадаємо, головний претендент на пост глави Білого дому від демократів Гілларі Клінтон заявила, що обрання президентом США Дональда Трампа викличе “свято в Кремлі”. Клінтон висловила впевненість, що Трамп не здатний бути президентом, а його ідеї “небезпечні”. “Він морально непридатний для цієї посади, яка вимагає знань, витримки і величезної відповідальності”, — зазначила вона. Ніхто ніколи не передасть Трампу коди від ядерної зброї, оскільки це може призвести до війни, також заявила Клінтон.