При порівнянні американських і російських збройних сил стає ясно, що російська армія за своїми бойовими можливостями і техніці набагато відстає від американської.
Однак російські сили і засоби можуть кинути виклик навіть європейським арміям, якщо ті будуть протистояти Росії в поодинці без американської підтримки, пише американське видання The National Interest.
Видання пише, що старі моделі танків радянського зразка значно поступаються новітнім бойовим машинам США, але навіть Т-72Б3 та Т-80У зроблять свою справу, коли у противника танків менше або взагалі немає. Бомбардувальники Ту-95 можна назвати реліктом «холодної війни», проте вони чудово показують себе поблизу повітряного простору НАТО і під час бомбардувань цілей, які не мають протиповітряного прикриття.
«Росія – також одна з небагатьох країн, що мають чудові експедиційні можливості. Знову ж таки, в порівнянні з США, які можуть швидко перекинути сотні тисяч військовослужбовців у будь-яку точку земної кулі, а потім тримати їх там тривалий час, у Росії таких можливостей менше, і вони часто носять безсистемний і імпровізований характер. Росія може відправити скромне оперативне з’єднання ВМФ в ту чи іншу віддалену точку світу, і у неї є десятки добре навчених і оснащених частин і підрозділів, здатних діяти смертоносно, швидко і ефективно. Це лише мала частка того, що має в своєму розпорядженні Пентагон; але в порівнянні з іншими країнами, чиї експедиційні можливості з опорою на власні ресурси невеликі, Росія знаходиться в більш сильному положенні», – зазначає The National Interest.
Якщо Росія вже завтра зупинить свою програму модернізації, але зуміє зберегти досягнуте, у неї будуть озброєні сили, здатні здійснювати кілька інтервенцій невеликого масштабу, а також забезпечувати заборону доступу / блокування зони на Балтиці, в Чорному морі і в Арктиці, через що свобода дій західних країн там буде серйозно обмежена, а для її забезпечення вони будуть змушені піти на великі витрати.
«Якщо припустити, що ціни на енергоресурси не виростуть, а вирішальну перевагу в Сирії і в Україні не буде досягнутий, то Кремлю скоро доведеться вирішувати, чи витрачати і далі свої ресурси на продовження цих операцій, чи приберегти їх для закупівель і модернізації», – резюмує видання.