Один з найбільших рітейлерів Walmart почав випробування нового способу доставки – працівники компанії дорогою додому можуть розвезти замовлення клієнтів.
Про це компанія повідомила в своєму блозі.
Швидше за все, це відповідь на агресивні дії Lidl і Amazon на американському ринку.
Мережа Walmart налічує в США 4,7 тис. магазинів, штат компанії перевищує 1 млн працівників.
Близько 90% американців живуть в межах 10 миль (16 км) від магазинів Walmart. Тому компанія запропонувала своєму персоналу додатковий дохід, якщо хтось погодиться доставити товари по дорозі додому.
Керівництво компанії підкреслило, що нікого не змушує брати участь у новій програмі, працівники Walmart самі можуть вибирати дні доставок і їх кількість.
Подібним нововведенням Walmart має намір скласти гідну конкуренцію Amazon, який в деяких містах США пропонує доставку протягом однієї години.
За оцінками eMarketer, темпи зростання електронної комерції (16% в цьому році) в чотири рази перевищують показник роздрібної торгівлі. Обсяг ринку e-commerce в США аналітики оцінили в $ 462 млрд.
Швидше за все таке рішення компанії Walmart викликано деякими зовнішніми загрозами. Сьогодні на неї ведуть наступ одразу двома фронтами. Якщо з першим противником, компанією Amazon, торгове протистояння триває вже давно і на цьому фронті Walmart зміг деяким чином стабілізувати ситуацію, відкривши власний інтернет-магазин, то на іншому фронті ситуація виглядає гірше. Walmart програв перший бій начисто. Йдеться про боротьбу за європейський ринок, звідки американської компанії після деякого часу довелося повністю піти. В Європі Walmart програв німецької компанії Lidl, яка сьогодні лідирує на загальноєвропейському ринку продовольчих супермаркетів.
Тепер Lidl збирається вийти на американський ринок, де працює Walmart, тобто туди, де він отримує основний прибуток. Питання тут вже стоїть не стільки про те, хто переможе гонці торгових гігантів, що насувається. Йдеться про те, що навіть на дуже ємному американському ринку немає місця для такої великої кількості продовольчих супермаркетів. Рівень конкуренції в Америці сьогодні просто зашкалює. Яким би не був великим американський ринок споживчих товарів, «перетравити» вхід в нього такого гіганта як Amazon, появу сотень тисяч інтернет-магазинів самого різного спрямування і ось тепер вхід ще одного міжнародного торгового гіганта буде дуже складно.
Раніше повідомлялося, що в 2015 році за капіталізацією найдорожчою торговою мережею в світі була компанія Amazon – $ 265 млрд., вартість Walmart становила $ 233 млрд, китайської Alibaba – $ 213 млрд.