Експерти засвідчили, що жінки працюють на 4 роки більше протягом усього життя, ніж чоловіча частина населення. Результати наукової розробки про працю жінок у всьому світі публікує видання The Guardian.
Науковці проаналізували дані 217 розвинених країн і тих, які розвиваються. Організація ActionAid підбила підсумки оплачених та неоплачених годин роботи чоловіків та жінок.
За результатами, експерти вважають, що протягом усього робочого періоду життя жінки (в середньому, до 69 років), вона недоотримує платні за 23 роки.
Дослідники також наголошують, що молода жінка, яка йде влаштовуватися на роботу сьогодні, може готуватися до того, що за все життя їй доведеться пропрацювати на 4 роки більше, ніж її однолітку-чоловіку.
Час, витрачений середньостатистичною жінкою на оплачувану та неоплачувану роботу, додає їй один місяць за кожен рік праці.
Результати дослідження стосовно британських жінок показали меншу розбіжність. Британки в середньому “перепрацьовують” своїх чоловіків на 2,5 роки.
Науковці застерігають, що тягар надмірної та неоплачуваної роботи обмежує їхні можливості забезпечувати своє життя, приймати рішення та бути політично активними.
“Жіноча праця вдома та поза ним – має суттєве значення для розивтку й добробуту суспільства. Проте вона недооцінена і у багатьох випадках навіть непомітна”, – зауважує голова організації ActionAid Гіріш Менон.