Засновник ADVFN Клем Чамберс прогнозує значне зростання BTC в 2020 році

кріптовалюта Bitcoin

Фінансовий аналітик Клем Чамберс, який є засновником і генеральним директором британського фінансового порталу ADVFN, поділився своїми прогнозами для ринку криптовалют, блокчейн і біткоінів (BTC). Він вважає, що в майбутньому біткоін почне рости і досягне нових максимумів.

Клем Чемберс в бесіді з Evening Standard U.K. заявив, що біткоін перейде в стадію зростання вже найближчим часом. Якщо говорити конкретніше, то він пророкує бум BTC на 2020 рік. Особливо це пов’язано з тим фактом, що блокчейн і криптовалюта вже зарекомендували себе як технології, які докорінно змінюють ігрове поле. В кінцевому рахунку ці явища будуть основними на наступні 25 років. Їх можна порівняти з тим, як інтернет і доткоми правили ринком зі своєї появи.

Чемберс також порівняв біткоіни з наконечником списа і верхівкою айсберга. На його думку, в обох ситуаціях набагато вигідніше опинитися по інший бік, і таку можливість дуже просто втратити, якщо діяти неправильно в міру розвитку нових технологій.

Біткоін-бум

Чамберс впевнений, що Bitcoin-бум наближається, адже технологію блокчейн застосовуватимуть компанії по всьому світу. Крім того, він вважає, що біткоін визначатиме наступні 25 років, аналогічно тому, як останню чверть століття визначали онлайн-технології. Якщо в 2017 році відбулося експоненціальне зростання вартості цифрового золота, то 2018-й був не надто хороший з точки зору динаміки цін. Тепер аналітики намагаються скласти достовірний прогноз того, що станеться в майбутньому на ринку цифрових валют.

Що примітно, думка Чемберса щодо наступного року цілком збігається з прогнозами багатьох інших аналітиків. Відомий BTC-аналітик в Твіттері під ніком Filb Filb розповів, що судячи з історичних ринкових трендів і циклів BTC може пробити дно десь на рівні 2500-3100 доларів. При цьому аналітик зазначив, що наступний кріптовалютний буллран почнеться вже після чергового халвінга біткоіна.

Нагадаємо, що досягнення ціни біткоіну в $ 100 тисяч за монету раніше передбачали аналітик Saxo Bank Кай Ван-Петерсен (Kay Van-Petersen), фінансовий аналітик Ронні Моас (Ronnie Moas), глава ADVFN Клем Чамберс (Clem Chambers) та інші. Мільярдер-інвестор Марк Ласрі (Marc Lasry) прогнозує зростання ціни біткоіна до $ 40 тисяч в найближчі роки, а  мільярдер Тім Дрейпер (Tim Draper) продовжує наполягати на прогнозі для BTC 250 тисяч до 2022 року. Але є і ті, хто вважає ймовірним падіння біткоіна до $ 100, наприклад, колишній головний економіст МВФ Кеннет Рогофф (Kenneth Rogoff) або аналітик форекс-платформи Aforti Exchange Марек Паціорковскі (Marek Paciorkowski).

В цілому ж прогноз для крипторинку оптимістичний. Є ряд факторів, які можуть стати каталізаторами його зростання. Зокрема, ICE збирається запустити Bakkt, що дозволить інституційним інвесторам увійти на ринок, а SEC може схвалити перший ETF біткоіна.

На даний час курс біткоіна складає $ 3 963 за монету, при капітализацвї ринку 71 млрд доларів. Обсяг добових торгів перевищує 5,6 млрд доларів.