Німецький регулятор заявив, що рішення щодо російського газопроводу «Північний потік-2» не буде ухвалено в першій половині 2022 року.
Про це повідомляє Вloomberg. Коли саме буде ухвалено рішення про запуск газопроводу, на даний момент не повідомляється.
Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) повідомляє, що операційна компанія Nord Stream 2 AG вимагає перегляду операційної діяльності відповідно до законодавства.
У Nord Stream 2 AG нагадали, що BNetzA ще в листопаді опублікувало інформацію про тимчасове призупинення процедури сертифікації у зв’язку із заснуванням дочірньої структури Nord Stream 2, і компанія робить цей крок «з метою забезпечити відповідність застосовним правилам та нормативним вимогам».
Читайте також: У Німеччині назвали Північний потік-2 стратегічною помилкою
У компанії також уточнили, що не коментують деталі процедури започаткування німецької «дочки» та сертифікації, її терміни або вплив на терміни введення газопроводу в експлуатацію.
Як повідомляло агентство Reuters, голова Федерального мережевого агентства Німеччини Йохен Хоманн заявив, що відомство ще не отримало документів, необхідних для продовження процесу сертифікації «Північного потоку – 2».
Раніше BNetzA відклало ухвалення рішення щодо сертифікації газопроводу до середини 2022 року. Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт 13 грудня заявив, що необхідно дочекатися правової перевірки Північного потоку — 2 на відповідність європейським енергетичним критеріям.
Читайте також: У Німеччині назвали єдиний спосіб боротьби з Північним потоком – 2
Нагадаємо, 24 листопада 2021 року Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), партії “Союз-90″/”зелені” та Вільна демократична партія представили коаліційну угоду. В угоді наголошується, що новий уряд підтримуватиме рух України до членства в Європейському Союзі. Також Німеччина має намір поглибити енергетичне партнерство з Україною.
Новим канцлером ФРН став Олаф Шольц (СДПН). Шольц поцікавився, чи готовий новий уряд призупинити «Північний потік-2» у відповідь на шантаж Росії наступом на Україну. Він відповів, що «безпека в Європі передбачає дотримання принципів».
Читайте також: Північний потік-2 став можливим через егоїзм Німеччини – екс-голова Європейської Ради