Керівник Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен заявила, що за 5 років в Україні істотно збільшилась кількість бідного населення. За її словами, для виходу із економічної кризи необхідно довести до кінця розпочаті реформи.
Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні – 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по «своїм» людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися
Кахконен вважає, що потенціал української економіки вищий, аніж у таких держав, як Польща, Грузія , Румунія та Індонезія.
В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде і стимул для підвищення стандартів життя.
Вона також додала, що Світовий банк з 2014 року надав Україні більше коштів, ніж будь-якій іншій країні. Так, було вкладено 5,5 млрд доларів, половина з яких – у інвестиційні проекти, ще 2 млрд було виділено на підтримку регіональних бюджетів для реформ, а решту 500 млн доларів – на постачання газу. Кахконен розповіла, що проекти на суму понад 300 млн доларів успішно реалізують у Харківській області. Серед них – будівництво дороги Харків-Полтава, реконструкція теплової підстанції, мереж КП «Харківводоканал» та переробка відходів.
Втім, за її словами, інвесторів складно переконати вкладати гроші в Україну. Основні проблеми і причини такого явища:великий державний борг, який не зменшується до запланованого рівня, інфляція, яка пов’язана зі зростанням зарплати удвічі і збільшенням субсидій.
За даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), у 2017 році рівень бідності в Україні знизився до 12%. Минулого року уряд затвердив комплексну методику оцінки бідності українців, яка визначає 3 групи критеріїв оцінки.