За 2016 рік українці купили більше чотирьох мільйонів смартфонів

15 Березня 2017, 12:03

Агенція мобільного маркетингу LEAD9 представила інфографіку, в якій продемонструвала зростання популярності мобільних пристроїв серед українських користувачів, а також пояснила, чим власники смартфонів займаються на своїх гаджетах.

Протягом останніх п’яти років продажі смартфонів в Україні зростають на 30% щорічно, підрахували в LEAD9: тільки в 2016 році жителі країни придбали 4,2 млн таких пристроїв.

Підрахунки агентства вказують, що в Україні на даний момент 40 млн користувачів мобільного зв’язку, тобто аудиторія така ж велика, як у телебачення, а також в три рази більша, ніж у радіо і преси. Мобільних пристроїв в 2016 році на руках стало більше, ніж комп’ютерів, запевнило агентство, при цьому 51% людей у ​​віці від 18 до 55 років використовують смартфони.

Дві третини встановлюють додатки, найбільш популярними стали клієнти соцмереж, ігри, месенджери і навігаційні програми. LEAD9 стверджує, що при використанні мобільного інтернету користувачі найчастіше шукають музику (26%), а також інформацію про товари і послуги, адреси і маршрути на картах (по 11%).

Агентство передбачає, що смартфони займуть більше 50% обсягу мобільних пристроїв вже в 2017 році, а також впевнені, що користувачі будуть все рідше користуватися браузерами і все частіше — додатками. Смартфон замінить візитку, гаманець, бюлетень на виборах, QR-коди додадуть гіперпосилання в реальний світ, а геолокація стане важливим інструментом взаємодії з користувачем.

Деякі з прогнозів закономірні і справедливі вже сьогодні, в тому числі мобільний гаманець і геолокація як інструмент видачі правильної реклами, але ті ж QR-коди хоч існують кілька років, так і не стали особливо популярними ані в Україні, ані в більшості країн світу (єдиним помітним виключенням виступає Азія).

У найближчі роки стане зрозуміло, наскільки припущення LEAD9 реальні, але загальна популярність смартфонів і перехід сервісів і послуг на мобільні пристрої показують, що агенція якщо і помилиться, то навряд чи істотно.

Джерело:

Tehnot

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!