Єврокомісія закликає Україну і РФ до відновлення переговорів щодо транзиту газу

газопровод

Європейська Комісія закликає Україну і Росію відновити переговори щодо транзиту природного газу після завершення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович за підсумками зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком.

“Ми обговорили необхідність продовження транзиту газу через Україну після 2019 року. Стокгольмський арбітраж добігає кінця і повинен роз’яснити невирішені питання. Я підтвердив зацікавленість компаній ЄС у співпраці з українськими партнерами щодо безпечного і комерційно вигідного транзиту газу через цю країну в майбутньому. Ми погодилися, що переговори щодо комерційного аспекту транзиту мають бути відновлені на рівні компаній якомога швидше “, – сказав він.

Як повідомлялося, Україна в січні-травні 2017 року збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему на 21,8% (на 6 млрд 858,6 млн куб. м) у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 38 млрд 255 , 3 млн куб. м.

Нагадаємо, 31 травня НАК “Нафтогаз України” отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Газпрому щодо контракту на постачання газу. Арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою “бери або плати” і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Джерело:

Інтерфакс-Україна