ЄС готується до можливої пандемії та бронює потужності з виробництва вакцин

У США розробили універсальну вакцину від усіх хвороб Поштівка
2 Липня 2023, 22:23

Фармкомпанії зобов’язуються постачати вакцину, якщо розроблять її в умовах нової пандемії

Європейська комісія, після пандемії COVID, підписала контракт з групою з чотирьох виробників вакцин, щоб зарезервувати виробничі потужності на випадок майбутніх спалахів захворювань. Угода підписана з американським фармацевтичним гігантом Pfizer, іспанськими виробниками вакцин HIPRA та CZ vaccines, а також голландською компанією Bilthoven Biologicals. Угода охоплює потужності, достатні для виробництва 325 мільйонів доз на рік вартістю 160 мільйонів євро на рік, передає Politico. 

Контракт включає низку різних типів вакцин: мРНК-вакцини, які були вперше застосовані під час COVID-19, а також вакцини на основі вірусних векторів і білків. Угода є безстроковою.

Європейський Союз має намір продемонструвати, що він засвоїв уроки останньої пандемії, коли COVID-19 прорвався через весь блок, змусивши країни намагатися контролювати поширення вірусу за допомогою жорстких соціальних обмежень.

ЄС також опинився в гонці зі США, Великою Британією та іншими країнами, щоб отримати дози від обмеженої кількості виробників вакцин через обмеження в постачанні. Угода спрямована на уникнення подібної ситуації та має на меті швидке розгортання вакцинації в разі виникнення надзвичайної ситуації в майбутньому.

Згідно з умовами контракту, ЄС бронює і оплачує виробничі потужності з виробництва вакцин у фармацевтичних компаній, які обіцяють поставити певну кількість доз, якщо вони розроблять вакцину в умовах пандемії. По суті, у звичайний час ЄС платить за невикористані потужності з виробництва вакцин, щоб мати страховку на випадок надзвичайної ситуації

Домовленість була досягнута в рамках програми ЄС FAB, якою керує орган блоку з питань готовності до пандемії – Європейський орган з реагування на надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я (European Health Emergency Response Authority). Вона була запущена у квітні 2021 року, коли COVID-19 все ще вважався надзвичайною ситуацією, пов’язаною з пандемією. Це перший комерційний результат програми. 

ЄС вже має подібні угоди щодо резервування потужностей для виробництва вакцин проти пташиного грипу з компаніями GlaxoSmithKline та Seqirus.

Нагадаємо, що український уряд з 1 липня завершив дію карантину та скасував режим надзвичайної ситуації через епідемію COVID-19. Від початку пандемії, від COVID-19 в Україні померли понад 112 тисяч людей. Раніше глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус заявив про завершення режиму глобальної надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, але наголосив, що вірус залишається серед людей та продовжує вбивати.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!