Японський робот не зміг скласти вступні іспити до університету

Японський робот не зміг скласти вступні іспити до університету Поштівка

В Японії робот зі штучним інтелектом (ШІ) вже вчетверте провалив вступні іспити до Токійського університету. Дану інформацію опублікувало видання The Japan Times.

Дослідники Національного інституту інформатики в Японії прийшли до висновку, що правильніше буде відмовитися від розпочатих у 2011 році робіт зі створення робота, який згодом зміг би складати вступні іспити в різні вузи, в тому числі і в Токійський університет. Остання невдача робота Торобу стала вже четвертою з 2013 року.

Розробники Торобу відзначають, що робот значно поліпшив успішність, але це, на жаль, межа його можливостей. Зараз експертам вже стало зрозуміло, що у них навряд чи вийде вдосконалити ШІ, навіть до березня 2022 року – підсумкової дати цього проекту.

Торобу важко відповідати на питання, що вимагають послідовності мислення, – про це розповів професор Національного інституту інформатики Норико Араї.

Найскладнішим випробуванням для ШІ став іспит з англійської мови, де потрібно було з’єднати безліч фраз і пропозицій, щоб в результаті вони склали цільні логічні конструкції.

Фахівці мають намір переключитися на удосконалення навичок робота, якими той уже досить добре володіє. Зокрема, вибирати правильні відповіді з великого обсягу даних. В майбутньому, Торобу зможе успішно виконувати деякі інженерні роботи.

Джерело:

iWorm