Жувальна гумка – продукт, який припав до душі як дітям, так і дорослим. Всього 1-2 «подушечки» жуйки надовго освіжають дихання після прийому їжі, чим і пояснюється їх популярність. У той же час, думки лікарів щодо користі жувальних гумок розходяться.
З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЖУВАЛЬНА ГУМКА
Мабуть, відразу почнемо з недоліків цього продукту, які як раз криються в його складових. Жувальна гумка складається з інгредієнтів, які, як правило, з синтетичних речовин, а не натуральних.
Правда, основу жуйки складає латекс, який повинен бути природного походження. В цілому, латекс вважається нешкідливою речовиною, однак глибоких досліджень на цей рахунок поки не проводили.
Смак жуйки обумовлений далеко не натуральними фруктами, а ароматизаторами, які найчастіше отримують хімічним шляхом. Крім того, до складу жуйок входять барвники, титанові білила та підсолоджувачі. Всі ці речовини погіршують роботу печінки, нирок, а також можуть викликати запаморочення і нудоту.
ЯКА КОРИСТЬ ВІД ЖУЙКИ
Якщо ви із завидною регулярністю «жуєте», то від цього процесу є й користь, а саме:
Свіже дихання. Жуйка забезпечить вам свіжий подих, але не більше того. Розмови про те, що жуйка нібито очищає ротову порожнину і зуби є помилкою. Застряглі в зубах частинки їжі і наліт за допомогою жуйки видалити не можна. Тут ніщо не зрівняється із зубною щіткою і пастою.
Жуйка зміцнює ясна. Це чиста правда, але для досягнення оптимального результату жувати потрібно тільки рівномірно і обома сторонами. Якщо жувати тільки однією стороною, то є небезпека появи асиметрії обличчя.
Підтримує кислотно-лужний баланс. На цей рахунок у фахівців є сумніви. До складу жуйки входить сорбіт (замість цукру), але, незважаючи на це, чинити сильний вплив на кислотно-лужний баланс жуйка не може. Швидше, ми можемо говорити про те, що відсутність цукру в жуйці не призводить до зміни кислотно-лужного балансу.
ЯКА ШКОДА ВІД ЖУВАЛЬНОЇ ГУМКИ
Саме час поговорити про неприємності, які спричиняє жуйка:
Порушується нормальне утворення слини. Помічено, що якщо часто жувати жуйку, то порушується процес слиноутворення. Зокрема, виділяється додаткова кількість слини, що є недобре.
Якщо жувати на голодний шлунок, то буде виділятися шлунковий сік, який буде подразнювати стінки травного тракту. Це пряма дорога до гастриту.
Погіршення кровообігу в яснах. Якщо часто жувати жуйку, то можливо погіршення кровообігу в яснах, що може привести до запальних процесів і навіть пародонтиту!
Притуплення уваги і розумових процесів. Відзначено, що жування жуйки погіршує розумову діяльність людини.
Як ви самі розумієте, стаття не закликає вас повністю відмовитися від жуйки або ж жувати її безупинно. Найголовніше – знати міру. Якщо ви добре поїли, а попереду ділова зустріч або романтичне побачення, то жуйка вам у поміч.