Часто ми купуємо фруктів більше, ніж потрібно. Через неправильне їх зберігання, половини псується. Виходить, що гроші просто викинули на вітер. Кожен плід має різні вимоги до зберігання. Одні дозрівають на дереві, інші після того, як їх зірвали. Деякі фрукти потрібно тримати у прохолодному місці, інші – ні.
Яблука перестають доспівати відразу ж після того, як їх зірвали. Тому, не дивлячись на те, що вони досить довго зберігають свіжий вигляд, намагайтеся купувати свіжозібрані яблука та зберігайте їх у холодильнику в найбільш прохолодному місці.
Груші часто зривають поки вони ще не доспіли. При покупці краще вибирати тверді плоди – вони будуть довше зберігатися. Зберігати їх можна при кімнатній температурі в тарілці на кухні або в кімнаті. Коли груша дозріє, її аромат посилиться і вона стане більш м’якою на дотик.
Авокадо, на відміну від яблук, продовжує дозрівати після того, як був зірваний. В магазині краще купити твердий авокадо і залишити його дозрівати в прохолодному місці будинку. Як тільки плід дозріє, можна перекласти в холодильник, але зберігати всього декілька днів.
Свіжий інжир. Він перестає дозрівати відразу після того, як він був зірваний. Інжир є досить ніжним і його легко пошкодити. Якщо ви хочете зберігати інжир кілька днів, можете залишити його в кухні в мисці. Якщо ж хочете зберігати його трохи довше, покладіть в холодильник і переконайтеся, що плоди лежать одним шаром, а не гіркою, інакше вони почнуть підтікати і псуватися.
Виноград краще зберігати в паперовому пакеті чи в пластиковій коробці. В залежності від ступеня зрілості він може зберігатися в холодильнику від одного, до двох тижнів.
Ківі, як і авокадо, продовжують дозрівати після того, як були зірвані. Їх треба покласти на кухні в миску, де дозріють до потрібного стану. Дозрілі ківі можна зберігати в холодильнику кілька тижнів.
Хурма і “Корольок”. У зеленому вигляді вона практично не їстівна. Тому купуючи зелену хурму, залиште її на кухні у мисці для дозрівання (поки вона не стане м’якою). Доспілу хурму краще одразу з’їсти. У холодильнику може зберігатися лише кілька днів. “Корольок” також продовжує доспівати після того, як був зірваний. Але на відміну від хурми, його можна їсти і в не дозрілому стані. Зазвичай навіть у стиглому вигляді він твердий на дотик.
Гранат не дозріває після збору, тому при покупці намагайтеся вибирати зрілий і солодкий. Зберігати потрібно в темному місці (краще всього в паперовому пакеті в холодильнику).
Айва зривається в не дозрілому вигляді, тому для того, щоб вона дійшла до потрібної кондиції, зберігати її потрібно при кімнатній температурі поки вона не пожовтіє. Коли айва дозріє, її цілком можна зберігати в холодильнику. оскільки айву практично ніколи не їдять у сирою, зовнішній вигляд не є настільки важливий, як для інших фруктів