Топ продуктів, що прискорюють метаболізм очолюють імбир і лимон, які ще й відмінно поєднуються між собою. Як же правильно вживати їх з користю для тіла?
В чому секрет?
Схема будь-якого схуднення проста: потрібно вживати калорій менше, ніж витрачати. Хтось робить акцент на другій частині – при нормальному калорійному харчуванні багато рухається і займається спортом. Хтось знижує раціон до немислимого мінімуму – 1800 ккал, 1200 ккал, 1000 ккал, чашка кефіру в день і два хлібця.
Рано чи пізно настає момент, коли вживати ще менше калорій неможливо. Мало того, це просто небезпечно: постійний дефіцит поживних речовин даром не проходить: страждає самопочуття, імунітет, шкіра, волосся і нігті.Кроме того, сповільнюється обмін речовин, навіть невелике збільшення раціону призводить до набору ваги. Загалом, замкнуте коло.
Ситуацію можуть змінити продукти, що прискорюють метаболізм. Топ таких чарівних інгредієнтів очолюють імбир і лимон, які ще і відмінно поєднуються між собою.
Чарівний корінь
Перераховувати корисні властивості імбиру можна нескінченно. Він зміцнює імунітет, розріджує кров, покращуючи постачання мозку киснем. Тонізує і зігріває в холоднечі, допомагає при застуді, виводить токсини і знижує рівень «поганого» холестерину в крові, зміцнює імунітет. І, як було сказано, стимулює обмін речовин.
Останнім імбир зобов’язаний, перш за все, гингеролу – речовині, що додає продукту пекучого смаку. Так само, як і капсіацін у червоного перцю, гингерол сприяє розширенню капілярної мережі. В результаті організм втрачає більше тепла, відповідно, більше його виробляє і витрачає більше енергії (і калорій).
Ідеальний супутник пекучого імбиру – кислий лимон. Він володіє облужоючою дією на організм. А в лужному середовищі процеси спалення жирів проходять більш ефективно, ніж в кислотньому. До речі кажучи, кислотність викликається надлишком тваринного білка і жиру в раціоні, тому любителям білкових дієт лимон просто необхідний.
Крім того, обидва цих компоненти компенсують нестачу вітамінів і мінералів, що дуже важливо при будь-якій дієті.
Вживаємо правильно
Додавати і лимон, і імбир можна хоч в рибу, хоч в м’ясо, хоч в рис і овочеві смузі. А в холодну пору року дуже доречним буде імбирний чай. Приготувати його дуже просто.
Складові:
- корінь імбиру – 10 г
- окріп – 400 мл
- лимон – 1 шт.
- мед – 1 ст. ложка
Приготування:
Корінь імбиру очистіть і натріть на тертці. З половини лимона вичавіть сік, другу наріжте кружальцями.
Залийте імбир окропом (найкраще використовувати термос), влийте сік і залиште на 25 хвилин. Процідіть, трохи остудіть, додайте кружечки лимона, мед і пийте.
Однак захоплюватися імбиром не варто. У ряді випадків це може привести до загострення судинних захворювань (варикозна хвороба, геморой).
Оптимальна кількість імбиру в день назвати складно: існує виражена індивідуальна чутливість. Доведеться орієнтуватися на свої відчуття: вживання імбиру в вигляді добавки до чаю або до страв не повинно викликати печії.
Ідеальний час прийому страв і напоїв з імбиром – друга половина дня і вечір.