Як позичити гроші і не зіпсувати відносини?

Як позичити гроші і не зіпсувати відносини? Поштівка
30 Травня 2016, 09:07

Ситуації, коли терміново необхідно позичити певну суму, траплялися практично з кожним з нас. Тому ми ставимося з розумінням, коли з проханням позичити грошей хтось приходить до нас. Але не дарма кажуть: хочеш втратити друга – позич йому грошей …

І можливо, ви переконувалися в істинності цієї фрази. Справа тут не в магічній властивості грошей.

Людина, що займає гроші, щиро планує повернути їх тобі в домовлений термін. Зрозуміло, якщо це порядна людина, але ж непорядному ви і не стали б позичати, вірно? Тільки ось, одна справа – щирі наміри позичальника, а зовсім інше – наше непередбачуване життя. Хто знає, які обставини складуться у людини, коли прийде пора повертати борг?

У разі, якщо проблеми виникли, було б правильним прийти до кредитора, чесно обговорити ситуацію і домовитися про розстрочку. Але частіше трапляється по-іншому. Під почуттям провини, боржник намагається уникати зустрічі, сподіваючись порозумітися, коли з’явиться можливість розрахуватися з боргом. Але, чим більше відтягується розмова, тим сильніше зростає напруга, і боржник уже практично ненавидить людину, яку недавно щиро дякував за допомогу. Бажаючи обілити себе в своїх очах, і в очах оточуючих, боржник починає скаржитися на кредитора, виставляючи свого добродія із дуже невигідною боку. Можливо, на якийсь момент йому полегшає, якщо він відчує себе не винуватцем, а жертвою. Але тепер, навіть якщо вдасться повернути гроші, колишні теплі відносини будуть втрачені безповоротно.

Деякі люди в борг не дають принципово. Вони прямо і без натяків пояснюють: «Мені не шкода грошей, але я дуже не хочу, щоб ти став уникати мене, якщо раптом не вийде віддати їх вчасно». Це, безумовно, мудра позиція. Однак, чи у кожного вистачить твердості її озвучити? Та й хіба мало ситуацій, коли не допомогти просто не можна. Як же бути, якщо у тебе просять грошей у борг?

  1. Займаючи значну для тебе суму, запропонуй позичальникові залишити тобі адекватну за цінністю заставу: техніку, коштовності. Мотивуй це тим, що вам обом буде спокійніше в разі непередбачених ситуацій з поверненням.
  2. Нотаріальне оформлення угоди захистить тебе юридично. Не зневажай ним, якщо мова йде про велику суму. Крім того, спілкування з нотаріусом – справа клопітка, так що, можливо, твій позичальник вирішить звернутися в банк за кредитом, і позбавить тебе від складнощів, пов’язаних з боргом.

У випадку з близькими ситуація дещо складніша. Від них ніяково просити додаткових гарантій, їм прийнято довіряти за визначенням. Але, навіть уклавши угоду за всіма правилами, подумай, чи зможеш ти, якщо щось трапиться, забрати у друга залишену в заставу цінність? Якщо так – втратиш його.

Так чи інакше, рятуючи близьких грошима, пам’ятай:

  1. Давай не стільки, скільки просять, а стільки, скільки не шкода втратити. І обов’язково озвуч це: «Я можу дати тобі тільки частину суми, решту пошукай де-небудь ще. Але ці гроші можеш віддати, коли буде можливість ». Постався до цієї суми, як до подарунка, і не згадуй про неї, хай краще буде сюрпризом, коли вона повернеться.
  2. Обговорюйте «безгрошові» умови повернення. Якщо бачиш, що з поверненням у людини намічаються проблеми, запропонуй повернути частину боргу в альтернативній формі. Можливо, у нього є річ, яку ти хотів би купити, або він може надати корисну послугу. «Ми з тобою будемо квити, якщо ти допоможеш мені зробити ремонт (полагодиш машину, позаймаєшся з дитиною англійською)». Часто це розряджає обстановку і вирішує питання на загальну користь.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!