Необхідність прогрівати взимку салон авто – з його вкритим інеєм пластиком і «крижаними» сидіннями – щоранку псує настрій тисячам автовласників. Але існує кілька способів скоротити щоденні прогрівання, пише Поштівка.
Існує кілька прийомів, які допомагають значно прискорити прогрів салону автівки після нічної стоянки на морозі. Перший з них полягає в тому, що відразу після запуску двигуна потрібно рушити з місця і їхати по своїх справах. Однак подібний варіант підійде далеко не кожному і не завжди. Багато хто прогріває авто на холостих обертах двигуна. Що ж робити, якщо так хочеться тепла і якнайшвидше? Головне його джерело в машині, як відомо, – «пічка». Але щоб вона максимально швидко прогрівала салон нею потрібно грамотно користуватися.
По-перше, слід перевести кліматичну систему авто в режим «рециркуляції» – щоб їй доводилося брати для обігріву не морозяне повітря знадвору, а вже тепле із салону. Завдяки цьому температура всередині вашого авто досягне комфортної набагато швидше. В такому режимі, щоправда, підвищується ймовірність запотівання вікон, оскільки видихувана людиною волога кружлятиме салоном. Але це, погодьтеся, не найстрашніша розплата за острівець тепла під час тріскучих морозів. До того ж волога незабаром зникне.
Але однією лише «пічкою» ресурси для нагріву салону не вичерпуються.
Не варто забувати, що системи обігріву сидінь, рульового колеса і вікон (заднього і лобового) – теж досить серйозні джерела тепла. Звичайно, за паливною ефективністю нагріву з двигуном вони навіть сумарно не зрівняються, але істотний внесок в боротьбу з холодом внести все ж можуть. Тому включаємо й їх. Причому обігрів «п’ятої точки» потрібно включити на максимальну потужність. Обігрів вікон особливого «жару» салонному повітрю не додасть. Але у них інша функція в даному випадку: вони допоможуть запобігти (або різко знизять) тепловтрати.
Крім цих електронагрівальних пристроїв, можна потурбуватися заздалегідь і придбати портативний автомобільний електронагрівач повітря. Подібні пристрої підключаються до гнізда прикурювача і можуть виявитися дуже доречними для обігріву авто й пасажирів.
Як правильно прогрівати салон
Дивно, але навіть досвідчені водії не завжди знають, як правильно користуватися пічкою. Багато виробників детально описують процедуру в інструкціях по експлуатації:
- Заведіть автомобіль, нехай двигун прогрівається.
- Виберіть режим рециркуляції салону. Для цього може знадобитися натискання кнопки, яка дасть команду сервоприводу закрити шторки зовнішнього повітрозабірника. У простіших комплектаціях цю функцію виконує важіль на приладовій панелі, за допомогою якого водій перекриває доступ холодного повітря всередину салону.
- Поставте регулятор температури в положення, відповідне максимальному нагріванню. Таким чином, ви повністю відкриваєте доступ охолоджуючої рідини в теплообмінник опалювальної системи.
- Увімкніть вентилятор пічки на малі обороти. Прогріваємий двигун скоро почне забезпечувати радіатор теплим антифризом.
- У міру підвищення температури мотора потрібно збільшувати оберти вентилятора. Якщо скла скрижаніли або запотівають, то потрібно направити на них потік теплого повітря, вибравши відповідне положення заслінок.
- Після того як відтають скла, можна вибрати інший напрямок струменю гарячого повітря, більш комфортне для водія і пасажирів.
- Коли салон прогріється до оптимальної температури, необхідно вимкнути режим рециркуляції, відкривши таким способом доступ свіжого повітря всередину автомобіля.
Всі ці дії виробник рекомендує для автомобіля, оснащеного стандартної механічної системою опалення з ручним керуванням. З практики відомо, що на прогрів двигуна витрачається в два рази менше часу, ніж на приведення салону в комфортний стан. Багато водіїв вважають за краще починати рух до того, як опалювальна система підніме температуру всередині автомобіля до істотних значень. Така практика призводить до значної економії палива. Крім того, на ходу двигун гріється швидше, ніж на холостих обертах.