Діти з раннього віку відрізняються особливою спостережливістю, адже їм все цікаво навколо. Батькам дуже важливо допомогти своїм малюкам не розгубити цю здатність, а також навчити дитину не розпорошуватися на різні речі, а вміти концентруватися на чомусь одному.
Про те, як батьки можуть допомогти дітям розвинути та поліпшити свою уважність.
- Зосередження на інтересах дитини.
Часто батьки пропонують свої дітям грати в ігри, які цікаві їм самим. При цьому відбувається ігнорування потреб дитини. Вона часто починає відволікатися. Дитині не хочеться грати в те, що їй не подобається, хоча батьки і наполягають. Тому дуже важливо стежити за тим, чого хоче в даний момент дитина. Адже лише улюблені ігри дозволять їй максимально концентрувати свою увагу.
- Передавайте ініціативу.
Запропонуйте дитині самій обрати гру, а потім вже разом з нею включайтеся в процес. Слідкуйте також за тим, коли їй стане нецікаво. Якщо малюкові буде потрібно переключитися, не наполягайте на тому, щоб він закінчив почате раніше заняття. Але при цьому можете ввічливо попросити його зібрати свої іграшки.
- Не квапте.
Граючи з дитиною, намагайтеся ніколи її не квапити. Нехай вона розбереться та отримає задоволення від процесу. Ми, дорослі, часто поспішаємо, робимо багато справ похапцем. Малюки ж ще живуть в своєму режимі й ритмі, і його не варто збивати, як би нам того не хотілося. Більш того, ви теж можете навчитися у дитини неспішності – насолоджуйтеся процесом і спілкуванням з малюком.
- Приділяйте дітям увагу.
Без допомоги батьків розвиток дитини відбувається набагато повільніше, а уважність поступається місцем неуважності. Малюки, з якими батьки грають рідко, ростуть більш неспокійними, їм складно концентруватися, вони не знають, на що їм краще звернути увагу.
- Підказуйте і пояснюйте.
Дітям самим складно розібратися, що головне, а що другорядне. Крім того, саме від батьків дитина хоче отримати відповіді на всі свої питання: чому небо синє, а трава зелена, чому важливо переходити дорогу на зелене світло, бути ввічливим, але вміти відстоювати свої права, не ображати інших, які не шкодити та інші. Батьки показують дитині, що головне, а що другорядне, акцентуючи на цьому увагу свого чада.
Розповідаючи і пояснюючи щось своєму малюкові, важливо говорити з ним очі в очі. Саме при такому підході він запам’ятає і зрозуміє більше інформації, зможе краще сконцентруватися на ваших словах. А ось криками й підвищенням голосу ви навряд чи досягнете розуміння від нього.