Wikileaks: ЦРУ облаштувало хакерську базу в німецькому Франкфурті-на-Майні

Інтернет-платформа Wikileaks у оприлюднила низку документів, які начебто походять із Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Сполучених Штатів Америки.

У більш ніж 8700 документах фігурують деталі стосовно “шкідливого програмного забезпечення, вірусів, троянів, експлойтів “нульового дня” (програм, які використовують невиявлені вразливі місця у програмному забезпеченні) та систем віддаленого доступу”, які, ймовірно, розробляють у відомстві.

Викривальники не уточнили, яким чином вони здобули інформацію, проте зазначали її джерело – “ізольована захищена мережа Центру кіберрозвідки ЦРУ у Ленглі, штат Вірджинія”.

Wikileaks також заявила, що в отриманих документах є дані стосовно можливості зламу “розумних” телевізорів, а також шпигунського проникнення у програмні системи американських розробників. Ідеться, зокрема, про iOS від Apple, Android від Google та Windows від Microsoft.

Підтверджень автентичності документів немає, проте Wikileaks відома оприлюдненням внутрішньої документації урядових структур.  У ЦРУ відмовилися коментували публікацію. Ознайомлені з документами експерти допустили високу вірогідність того, що дані справжні та можуть похитнути позиції управління, передає агентство AP.

У заяві Wikileaks також ідеться про існування надсекретнего підрозділу ЦРУ, розташованого в німецькому Франкфурті-на-Майні, звідки начебто велися численні хакерські атаки по цілях у Європі, Китаї та на Близькому Сході. За даними платформи, шкідливі програми розроблялися в офісі генерального консульства США у Німеччині, яке є найбільшим у світі.

Розташовані у Франкфурті хакери ЦРУ начебто отримали дипломатичні паспорти та посвідки Державного департаменту США разом з інструкціями щодо безпечного в’їзду до Німеччини. За цими даними, для агентів також розробили спеціальні поради щодо облаштування у ФРН та поведінки, яка не викликала б ризиків чи підозр.
Джерело:

Deutsche Welle