Врятувати гаманець

Врятувати гаманець Поштівка

Бабине літо скінчилося, на носі – перші  заморозки. Якщо все піде так, як треба, в Україні невдовзі розпочнеться опалювальний сезон. Утім, разом з теплом у батарею, до кожної оселі надійдуть перші платіжки. Враховуючи нові тарифи на одне лише опалення, яке подорожчало більше, ніж удвічі, більшість українців можуть опинитися у, м’яко кажучи, скрутному становищі, незважаючи на те, що влада за допомогою ЗМІ намагалася підготувати громадян психологічно. Основними витратами в квитанції за послуги ЖКГ, як правило, вода, опалення та світло. До речі, плата за електроенергію, крім вересневого зростання, з 1 березня 2017 року знову подорожчає. Тому економити таки доведеться. Високі ціни – кращий мотиватор навчитися економити, і, як з’ясувала “Поштівка”, це цілком можливо робити і на “комуналці”.  Тому ми вирішили вам розповісти, як “економно” мити руки та який посуд дозволить заощадити зайві “куби” газу. Комплексне виконання наших порад дозволить вам економити на “платіжках” до 30%.

Полагодьте зливний бачок

Крани. Ричагові крани замість системи з двох вентилів і рукоятки дозволяють моментально відключати подачу води. Завдяки цьому за рік можна заощадити до 300 гривень.

Лічильники. Встановіть лічильники на холодну і гарячу воду. Без них ви платитимете утричі більше.

Душ. Приймаючи душ протягом 5 хвилин, ви витрачаєте до 50 л води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно до 200 л.

Зливний бачок в туалеті. Підіть на маленьку хитрість: наповніть водою літрову пляшку і помістіть її в бачок. Вона не буде спливати і буде витісняти один літр води, а стандартний об’єм бачка –6-8 літрів і ви навіть не відчуєте різницю ефективності зливу. Але кожен раз уже буде на літр менше.

Мило. Як ми використовуємо мило? Кілька разів натискаємо, його стає багато і ми відповідно витрачаємо більше води, щоб його змити. А можна використовувати звичайний піноутворювач: в пляшечку залити воду і вже утворилася піна. Так ви будете використовувати рідини в три-чотири рази менше і води для змивання також менше.

Аератори. Або як їх ще називають “Мінімайзер потоку”, здатні обмежити потік води без будь-якого зниження тиску струменя в крані. Якщо такі “Мінімайзери” встановлено – то можна зменшити від 15 до 30% об’єму води, яка витікає щохвилини з відкритого крана.

Посуд. Щоб намилити, а потім змити одну тарілку – йде приблизно 1 літр води. Не кажучи про те, що щоб повністю змити миючий засіб з посуду, мікробіологи радять протягом двох хвилин тримати її під проточною водою. Тому краще мити содою, гірчицею або органічними замінниками.

Чищення зубів. Вимикайте воду, поки чистите зуби. А чоловіки – під час гоління. З повністю відкритого крана щохвилини витікають 15 літрів води. Таким чином, ви заощадите 900 літрів води на місяць на кожну людину.

Посудомийні машини. Їх, а також пральні машини, краще купувати енергозберігаючого класу А. Якщо у вас велика сім’я, це – кращий спосіб економити воду. На рік – близько 12 тон води!

Сантехніка. Слідкуйте за станом сантехніки та вчасно її ремонтуйте. З крана, який протікає, щомісяця виливаються сотні і тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.

Подаруйте фен неприятелю

Прилади. Як не дивно це звучить, але одним з найпотужніших засобів з побутової техніки є фен. Просто помийте голову за годину до того, як вийдете на вулицю – і це вже буде солідне заощадження. Холодильник варто поставити на кухні подалі від плити, нагрівача, колонки або бойлера, батареї і прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дозволяють готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію. Також важливо правильно користуватися пилососом. Він найбільше споживає електрики в момент включення – не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики. Зверніть увагу на використання чайника: нагрівайте стільки води, скільки вам потрібно. І не забувайте про це “правило”. Тому що кожен раз, коли чайник закипає, ви витрачаєте близько 26 копійок за нинішніми тарифами.

Лампочки. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі (світлодіодні LED). Вони міцні і надійніші за звичайні, працюють довше і не залежать від частих перемикань. Економія може досягати 50-80%.

Двозонний лічильник. Для оплати рахунків за електроенергію використовуйте саме такий лічильник. У разі розрахунку за двозонним лічильників нічний тариф значно нижче, ніж денний.

Приготування їжі. Все досить просто: при приготуванні каструлю накривайте кришкою. Також конфорка повинна відповідати розмірам того, що вона нагріває.

Режим очікування. Якщо йдете з квартири більш ніж на 12 годин, то є сенс повимикати з розеток пристрої. Тому що режим очікування – це орієнтовно 7-8% від квитанції за електроенергію.

Залиште тепло в оселі

Жалюзі. Використовуйте їх, це дозволить зменшити втрату тепла через вікна на 8-15%.

Металопластикові вікна. Дозволяють зберегти близько 50% тепла в приміщенні. Якщо грошей на металопластикові вікна немає, варто утеплити восени вікна, балконні та вхідні двері.

Батареї. Якщо батарею закриває тюль, то 3-4% тепла втрачається. Ще краще за батареєю поставити тепловий екран з фольги. Він буде відбивати тепло і 12% тепла повертатиметься в квартиру. Пофарбуйте батареї в темний колір, тоді вони будуть випромінювати на 8% тепла більше, ніж білі. Це скандинавський дизайн: усі засоби, які гріють, повинні бути темного кольору. Наприклад, бурого або темно-коричневого.

Провітрювання. Не тримайте кватирку постійно відкритою або якщо встановлені металопластикові вікна в режимі “провітрювання”. Провітрюйте приміщення інтенсивно, тобто повністю відкривайте вікно, але недовго.

Час змінити посуд

Полум’я пальника. Не повинно виходити за межі дна каструлі, сковороди, чайника. В цьому випадку ви просто грієте повітря в квартирі. Економія становить 50% і більше.

Посуд. Деформоване дно посуду призводить до перевитрати газу – до 50%.

Економний посуд. Ці якості зазвичай рекламує виробник. Економні вироби з нержавіючої сталі з полірованим дном, особливо з шаром міді або алюмінію.

Плита. Можна встановити прокладки з алюмінієвої фольги під пальник. У цьому випадку плита не так гріється і забруднюється, а газ використовується економніше.

Духова шафа. Дверцята духовки повинні щільно прилягати до корпусу плити і не випускати розпечене повітря.

В цілому, просто економне використання газу може дати скорочення споживання в 2 рази, а використання запропонованих заходів – приблизно утричі.

Газета “ПОШТІВКА” №24 від 10 жовтня 2016 року