Президент США Джо Байден підписав закон про посилення контролю за обігом зброї, затверджений у п’ятницю обома палатами Конгресу США. Вперше за 30 років потужне збройове лобі, що спирається на Другу поправку Конституції США, зазнало поразки — ініційований демократами закон пройшов за підтримки частини республіканців як двопартійна ініціатива.
Після кількох жахливих «шутингів», включаючи розстріл дітей та вчителів у початковій школі, громадська думка в США зрушила на користь обмеження конституційної свободи, і помірковане крило Республіканської партії, включаючи лідера республіканської меншості в Сенаті Мітча Макконнелла, підтримало ініціативу Білого дому щодо посилення контролю над обігом вогнепальної зброї.
Читайте також: У Сенаті США зареєстрували резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму
У ході політичного торгу республіканці досягли значного пом’якшення законопроекту — торгівля потужною автоматичною зброєю, яка дозволяє розстрілювати натовпи людей у громадських місцях, залишиться в США легальною. Забезпечена Трампом консервативна більшість суддів Верховного суду продовжує стояти на варті Другої поправки — нещодавно судді оголосили неконституційну спробу штату Нью-Йорк заборонити публічне носіння зброї у громадських місцях.
Проте відтепер штати зможуть, принаймні, запобігати попаданню такої зброї до рук психічно нестабільних громадян, які «небезпеки для себе та оточують», і позбавляти права на зброю чоловіків, засуджених за насильство проти своїх подруг.
У США вже можна було забороняти продаж зброї чоловікам, які б’ють дружин, але до «дружин» не зараховувалися подруги, які живуть у незареєстрованому шлюбі. Новий закон усуває цю прогалину.
Читайте також: Пентагон закупить для ЗСУ ракети з лазерним наведенням — WP