Водіям нагадали, за яке порушення ПДР можна втратити права на 3 роки

17 Грудня 2023, 03:01

Залізничні переїзди створюють значні ризики для водіїв на дорозі, а українські правила дорожнього руху встановлюють чіткі інструкції для запобігання аварій та небезпечних ситуацій.

Патрульна поліція взяла на себе ініціативу нагадати водіям про ситуації, в яких категорично заборонено перетинати залізничні переїзди:

  • Забороняючий сигнал чергового по переїзду.
  • Коли переїзний шлагбаум опущений або опускається.
  • При забороняючому звуковому сигналі або червоному сигналі світлофора.
  • Якщо за переїздом утворився затор.
  • Коли до переїзду наближається поїзд або дрезина.

У випадках, коли перетин переїзду заборонено, водії повинні повністю зупинитися перед переїздом і чекати, поки проїде потяг, підніметься шлагбаум або зміниться сигнал світлофора (регулювальника).

Важливо розуміти, що порушення правил проїзду залізничних переїздів тягне за собою серйозні наслідки:

  1. Відповідно до ч. 1 ст. 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил проїзду залізничних переїздів) порушникам загрожує штраф у розмірі 340 гривень.
  2. Частина 2 ст. 123 КУпАП (Проїзд через залізничний переїзд у заборонений час) може призвести до накладення штрафу в розмірі 850 грн, позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року або адміністративного арешту на строк від 7 до 10 діб.
  3. Частина 3 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил проїзду переїздів при перевезенні пасажирів або небезпечних вантажів) може призвести до вилучення посвідчення водія на строк від 1 до 3 років та адміністративного арешту на строк від 10 до 15 діб.

Ці суворі правила покликані забезпечити безпеку всіх учасників дорожнього руху та запобігти нещасним випадкам на залізничних переїздах.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!